Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15201
W sumie: 157839

News

News zdjęcie id 829

Siemiatycki szpital ma nowoczesne lądowisko

14.07.2017

Od dziś siemiatycki szpital może pochwalić się lądowiskiem dla helikopterów LPR, dostosowanym do wszelkich standardów unijnych, przystosowanym również do startów i lądowań nocnych. Gruntowna modernizacja siemiatyckiego lądowiska wyczekiwana była od lat. 

Z wnioskiem o wpisanie zadania na listę piorytettowych inwestycji zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Chociaż impuls wyszedł z Siemiatycz, bowiem dyrekcja siemiatyckiego szpitala i zarząd powiatu, a szczególnie wicestarosta Marek Bobel zabiegał, by nowoczesne lądowisko jak najszybciej powstało w Siemiatyczach. Nowoczesne lądowisko zapewni idealne warunki do pracy ratownikom z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i znacznie szybszy transport chorych do szpitali specjalistycznych w całym kraju.

Do tej pory siemiatycki szpital posiadał jedynie oznakowane literą „H” miejsce do lądowania i startów śmigłowców, nie było oświetlenia i innego rodzaju oznakowania, co wykluczało możliwość przyjmowania helikopterów od zmierzchu do świtu. Taka sytuacja znacznie utrudniała możliwość sprawnego działania oraz szybki transport i pomoc pacjentom w stanach zagrożenia zdrowia i życia. 


Gruntowna przebudowa istniejącego lądowiska objęła m.in. modernizację jego płyty oraz modernizację przyległego terenu wraz z drogami dojazdu i transportu chorych. Wykonano specjalistyczne oświetlenie lądowiska oraz zamontowano system naprawadzający dla smigłówców, dzięki temu pacjenci mogą być transportowani w każdych warunkach atmosferycznych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia lądowiska dokonali wspólnie: Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracj, Wojewoda Bohdan Paszkowski, Starosta Jan zalewski. Wicestarosta Marek Bobel, biskup senior Antoni dydycz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego  Stefan Krajewski, Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze.

Budowa lądowiska kosztowała ponad 900 tysięcy złotych. SP ZOZ Siemiatycze pozyskał prawie 850 tysięcy złotych unijnej dotacji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.