Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12496
W sumie: 197656

News

News zdjęcie id 843

Prace na drogach powiatowych idą pełną parą

01.08.2017

Do połowy listopada zostanie przeprowadzonych szereg inwestycji dotyczących przebudowy i rozbudowy dróg powiatowych na terenie gmin: Perlejewo, Grodzisk, Drohiczyn, Dziadkowice, Siemiatycze, Nurzec Stacja i Mielnik. Część z inwestycji jest w trakcie realizacji, a niektóre wkrótce ruszą. Przeprowadzenie tak dużej ilości inwestycji drogowych jest możliwe dzięki dobrej współpracy Powiatu Siemiatyckiego z poszczególnymi Samorządami Gminnymi, Nadleśnictwem Nurzec oraz pozyskaniu środków finansowych z budżetu państwa.

 

Gmina Mielnik

Na terenie Gminy Mielnik zostanie przeprowadzona kompleksowa „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1770B Wilanowo – Tokary” wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Przebudowany będzie odcinek drogi o długości 1,4 km. Prace budowlane mają się zakończyć do końca października. Koszt przebudowy 843 tysiące złotych. Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Inwestycja finansowana jest przez Powiat Siemiatycki i Gminę Mielnik.

Gmina Dziadkowice

Na terenie Dziadkowice zaplanowane do realizacji są dwie inwestycje drogowe: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1714B w miejscowości Dziadkowice” i „Przebudowa drogi powiatowej nr 1755B w miejscowości Kąty”. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego.

Koszt pierwszego zadania to 276 tysięcy złotych, a przebudowy drogi w Kątach – 411 tysięcy złotych.

Przebudowa drogi w Kątach jest już praktycznie zakończona, a prace budowlane w Dziadkowicach zakończą się do 29 września. Inwestycje finansowane są przez Powiat Siemiatycki i Gminę Dziadkowice.

 

Gmina Siemiatycze

Na terenie Gminy Siemiatycze w najbliższych dniach rozpocznie się „Przebudowa drogi powiatowej nr 1763B (ul. Drohiczyńska w m. Siemiatycze-Stacja)”. Przebudowany będzie odcinek długości około 0,506 km (od dworca PKP w kierunku drogi wojewódzkiej nr 640).

Przewiduje się wykonanie następujących robót: rozbiórka starych zniszczonych krawężników ulicznych betonowych, rozbiórka starej zniszczonej nawierzchni chodników oraz wjazdów na posesje, rozbiórka starych zniszczonych obrzeży betonowych trawnikowych, wymiana podbudowy na odcinku długości 0,220 km (od ul. Fabrycznej w kierunku drogi nr 640), rozbiórka istniejącej nawierzchni bitumicznej, podbudowy brukowcowej oraz wykonanie koryta głębokości 0,30 m i wykonanie nowej konstrukcji podbudowy, na pozostałym odcinku wykonanie wyrównania istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno – asfaltową, grubość zmienna, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno – asfaltowej, grubość 4 – 5 cm, ustawienie nowych krawężników betonowych ulicznych, ustawienie nowych obrzeży betonowych trawnikowych, wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej oraz zjazdów na posesje również częściowo w zakresie polegającym na odtworzeniu stanu pierwotnego przy użyciu innych materiałów niż użyto w stanie pierwotnym, uzupełnienie poboczy kruszywem naturalnym stabilizowanym mechanicznie. Prace budowlane wykona Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Koszt inwestycji ponad 481 tysiące złotych. Termin zakończenia przebudowy – 28 sierpnia. Inwestycja finansowana jest z budżetu Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Siemiatycze.

 

Gmina Nurzec Stacja

Na terenie gminy Nurzec Stacja do realizacji zaplanowano trzy inwestycje. Dwie z nich zostały już ukończone - „Przebudowa nawierzchni drogi powiatowej nr 1717B od drogi nr 1771B – Werpol na odcinku 0,580 km”. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Koszt inwestycji 242 tysiące złotych. Inwestycja finansowana z budżetu Powiatu Siemiatyckiego, Gminy Nurzec Stacja i Nadleśnictwa Nurzec Stacja. Kolejną zakończona inwestycją jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 1772B Tymianka – Wólka Nurzecka – Rogacze – Mikulicze     na odcinku nawierzchni bitumicznej pomiędzy miejscowościami Tymianka i Wólka Nurzecka”. Wykonawcą prac budowlanych było Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Koszt przebudowy 274 tysiące złotych. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Nurzec Stacja.

Kolejną do zrealizowania inwestycją jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 1765B Żerczyce – Nurzec-Stacja – Augustynka – Siemichocze na odcinku ulicy Kolejowej w miejscowości Nurzec-Stacja”. Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego Prace budowlane mają się zakończyć do 10 października. Koszt przebudowy 305 tysięcy złotych. Inwestycja finansowana przez Powiat Siemiatycki i Gminę Nurzec Stacja.

 

Gmina Grodzisk

Na terenie gminy Grodzisk do realizacji zaplanowano Przebudowę drogi powiatowej nr 1711B, a dokładnie ul. 1 Maja w Grodzisku”. Pracami budowlanymi zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Termin realizacji do końca września. Inwestycja finansowane będzie z budżetu Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Grodzisk.

 

Gmina Drohiczyn

Na terenie gminy Drohiczyn do realizacji zaplanowano gruntowną „Przebudowę drogi powiatowej nr 1728B na odcinku droga krajowa nr 62 – Minczewo, etap I łącznie z przebudową przepustu drogowego w ciągu drogi”. Długość odcinka 1,2 km. Pracami budowlanymi zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Termin zakończenia prac budowlanych do 10 listopada. Koszt przebudowy 1 milion 826 tysięcy złotych. Inwestycja finansowana będzie z budżetu państwa, Gminy Drohiczyn i Powiatu Siemiatyckiego.

Zostaną przebudowane pobocza w Miłkowicach Paszkach w ciągu drogi powiatowej nr 1729B Siemiatycze – Wierzchuca. Inwestycja finansowana będzie z budżetu Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Drohiczyn. Pracami budowlanymi zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego.

 

Gmina Perlejewo

Na terenie gminy Perlejewo trwa „Przebudowa drogi powiatowej nr 2101B na odcinku Twarogi Trąbnica – Pieczyski”. Przebudowa dotyczy odcinka o długości 2,4 km. Termin zakończenia do 30 sierpnia. Pracami budowlanymi zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MIKST” z Węgrowa. Koszt przebudowy 1 milion 271 tysięcy złotych. Inwestycja finansowana jest z budżetu Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Perlejewo.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.