Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15481
W sumie: 262611

News

News zdjęcie id 906

Święto siemiatyckich seniorów. Dziękujemy, że jesteście!

10.10.2017

Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel uczestniczyli w Dniu Seniora w Siemiatyczach - spotkaniu zorganizowanym z racji przypadającego na październik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz Europejskiego Dnia Seniora.

Było to bardzo miłe i towarzyskie spotkanie, podczas którego popłynęło wiele ciepłych słów i życzeń dla wszystkich zacnych Seniorów.

- Niezmiernie cieszę się, że możemy spotkać się dzisiaj w tak licznym gronie i wspólnie obchodzić Państwa Święto. W takim dniu jak dzisiejszy możemy oderwać się na chwilkę od codziennych obowiązków, których na pewno Państwu nie brakuje. Z okazji tak pięknego Waszego Święta - Dnia Seniora, pragnę złożyć Państwu najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i radości dnia codziennego, uznania i szacunku od najbliższych Wam osób, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Czasami zapominamy, że starsi ludzie wnoszą w życie społeczne wielki kapitał intelektualny, wiedzę i doświadczenie. Oby ta złota jesień Państwa życia okazała się najlepszym czasem na spełnianie tych do tej pory niezrealizowanych marzeń. Czego wspólnie z Wicestarostą Państwu dzisiaj życzymy mówił podczas uroczystości starosta Jan Zalewski.

Miłym akcentem było również wręczenie przez Wicestarostę i Starostę okazałego bukietu kwiatów Pani Irenie Bator - Przewodniczącej Zarządu Rejonowej PZERiI.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

W odchodach Dnia Seniora uczestniczyli także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Ich obecność podyktowana była troską o osoby starsze, którym przekazali wiele ważnych informacji na temat ich zdrowia, bezpieczeństwa oraz przekazali drogim seniorom elementy odblaskowe.

Mundurowi zwrócili osobom starszym uwagę na sprawy dotyczące ich bezpieczeństwa, przedstawiając specyfikę takich przestępstw jak oszustwa na wnuczka, kradzieże w środkach komunikacji publicznej, a także tych, w których sprawcy podają się za pracowników różnych instytucji, w tym także za policjantów. Tego typu prelekcje przygotowane są z myślą o osobach starszych, które często samotne i nazbyt ufne, są w większym stopniu narażone na działania przestępców.


 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.