Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14833
W sumie: 238349

Archiwum newsów, strona 19

Obrazek dla news_981

„Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki” - uczniowie z Ostrożan laureatami konkursu

20.12.2017

W Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyło się spotkanie wszystkich organizacji pszczelarskich działających na terenie województwa podlaskiego. W trakcie posiedzenia pszczelarzy odbyło się wręczenie nagród - laureatom konkursu „Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki”, którzy uzyskali największą ilość punktów. Laureatami konkursu zostali Daniel Zaremba zajmujący II miejsce oraz Sylwester Tararuj zajmujący III miejsce - uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Test wiedzy o pszczelarstwie zorganizowany był w 8 szkołach rolniczych województwa podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_976

58 milionów złotych dotacji na cyfrową geodezję w województwie podlaskim - również w powiecie siemiatyckim

19.12.2017

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski (Przewodniczący Związku Powiatów Województwa Podlaskiego) i Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński (Wiceprzewodniczący ZPWP) podpisali umowę na realizację projektu dofinansowanego ze środków UE - „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”, który będzie realizowany na terenie wszystkich powiatów województwa podlaskiego w latach 2018-2022. Dofinansowanie UE na realizację projektu to blisko 58 milionów złotych. Usługi opracowane na podstawie zaktualizowanych i zdigitalizowanych zasobów publicznych będą umożliwiały ich udostępnianie innym podmiotom publicznym, w tym gminom, ale przede wszystkim klientom administracji, czyli przedsiębiorcom i mieszkańcom województwa, dla których spodziewane korzyści ekonomiczne mogą być najwyższe.

więcej

Obrazek dla news_975

„Dziecięcy Świat w Kolorach” - szpitalny Oddział Dziecięcy w Siemiatyczach jak z bajki...

18.12.2017

Z wielką radością informujemy o zakończeniu remontu Oddziału Dziecięcego siemiatyckiego szpitala powiatowego. Dzięki akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach” realizowanej przez FFiL Śnieżka SA., Gminie Mielnik, Fundacji "Ratujmy" i Powiatowi Siemiatyckiemu oddział zyskał zupelnie nowy wygląd i bajkową kolorystykę przyjazną dzieciom. Podczas prac remontowych między innymi zużyto kilkaset litrów farb i innych materiałów malarskich. Otwarcie wyremontowanego oddziału odbyło się 18 grudnia. Podczas spotkania kolorowe malunki podziwiały dzieci przebywające w placówce, ich rodzice, przedstawiciele szpitala, lokalnych władz oraz mediów. Nasz oddział dziecięcy walcząc o remont, konkurował z wieloma tego typu placówkami w całej Polsce.

więcej

Obrazek dla news_974
Obrazek dla news_973

Wyjątkowa Wigilia w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Bacikach Średnich

18.12.2017

W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich prowadzonym przez powiat siemiatycki odbyło się wyjątkowe spotkanie opłatkowe dzieci, młodzieży, rodziców i pracowników ZOL oraz SP ZOZ Siemiatycze. W swoim wystąpieniu Zofia Gogołek pielęgniarka koordynująca z ZOL w Bacikach podkreślała, że spotkanie opłatkowe to bardzo ważny dzień dla wszystkich podopiecznych, którzy w ośrodku przebywają latami i nie wyjeżdżają nawet na Święta. W świątecznym spotkaniu dzieciom towarzyszyli pracownicy placówki w Bacikach i siemiatyckiego szpitala, dyrekcja, władze powiatu, kapłani i klerycy z seminarium w Drohiczynie, przedstawiciele Caritas, służby mundurowe i przyjaciele placówki. Wszystkich gości powitał dyrektor SP ZOZ w Siemiatyczach Andrzej Szewczuk, a życzenia świąteczne złożyli ks. prał. Bogusław Kiszko, ks. mitrat Andrzej Jakimiuk i wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_971

"NAUCZYCIEL NA MEDAL" Z ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W CZARTAJEWIE

15.12.2017

Podczas uroczystej gali w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku podsumowano plebiscyt „Nauczyciel na medal”. Organizują go wspólnie redakcje Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Wybierani są wyjątkowi pedagodzy, którzy cieszą się sympatią i uznaniem uczniów i rodziców w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I – III, Nauczyciel klas IV – VII i gimnazjum oraz Nauczyciel szkół ponadpodstawowych.

więcej

Obrazek dla news_969

Wszyscy wszystkim ślą życzenia...Wyjątkowe spotkanie opłatkowe siemiatyckich emerytów i rencistów

12.12.2017

Życzenia świąteczne, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i symboliczne potrawy wigilijne – tak dzisiejsze przedpołudnie spędzili emeryci i renciści w Siemiatyczach. W dawnej siemiatyckiej synagodze odbyło się spotkanie opłatkowe emerytów, rencistów, inwalidów oraz wszystkich osób samotnych z Siemiatycz i okolicy. W spotkaniu na zaproszenie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, który życzył wszystkim Seniorom z Powiatu Siemiatyckiego -  Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęsliwego 2018 roku.

więcej

Obrazek dla news_970

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii - w przypadku znalezienia padłego dzika

12.12.2017

Arykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików może stanowić zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, z tego powodu powinny być one usuwane ze środowiska.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.