Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9641
W sumie: 194801

Archiwum newsów, strona 28

Obrazek dla news_835

Są pieniądze na budowę obwodnicy Siemiatycz i całej trasy S19

20.07.2017

Budowa obwodnicy Siemiatycz coraz bliżej. Rząd przeznaczył dodatkowe pieniądze na budowę trasy S19 na terenie województwa podlaskiego. Aktualizacja Programu Budowy Dróg Krajowych na lata do 2023 roku (z perspektywą 2025) oznacza zwiększenie środków finansowych przeznaczonych na drogi krajowe ze 107 mld zł na 135 mld zł. Nowelizacja programu zapewnia priorytetowe potraktowanie drogi S19 i zapewnienie jej finansowanie na całej długości.

więcej

Obrazek dla news_829

Siemiatycki szpital ma nowoczesne lądowisko

14.07.2017

Od dziś siemiatycki szpital może pochwalić się lądowiskiem dla helikopterów LPR, dostosowanym do wszelkich standardów unijnych, przystosowanym również do startów i lądowań nocnych. Gruntowna modernizacja siemiatyckiego lądowiska wyczekiwana była od lat. Z wnioskiem o wpisanie zadania na listę piorytettowych inwestycji zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Chociaż impuls wyszedł z Siemiatycz, bowiem dyrekcja siemiatyckiego szpitala i zarząd powiatu, a szczególnie wicestarosta Marek Bobel zabiegał, by nowoczesne lądowisko jak najszybciej powstało w Siemiatyczach. Zmodernizowane lądowisko zapewni idealne warunki do pracy ratownikom z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i w razie potrzeby znacznie szybszy transport chorych do szpitali specjalistycznych w całym kraju.

więcej

Obrazek dla news_828

Powiatowe Święto Policji w Siemiatyczach - awanse i życzenia

14.07.2017

Medalami, odznaczeniami i awansami wyróżnieni zostali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Na placu przed siemiatyckim starostwem odbyły się uroczystości z okazji dorocznego Święta Policji. W policyjnym święcie wzięli udział Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Biskup Antoni Dydycz - Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej, Samorząd Powiatu Siemiatyckiego reprezentowali: Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel. Obecni byli również przedstawiciele samorządów gminnych, instytucji i formacji, z którymi Policja współpracuje oraz mieszkańcy Siemiatycz.

więcej

Obrazek dla news_826

Bezpłatna tomografia płuc w siemiatyckim szpitalu. Zapisz się już dziś!

12.07.2017

Pracownia Tomografii Komputerowej SP ZOZ Siemiatycze rozpoczyna program bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka płuc. W ramach programu wykonywana będzie bezpłatna tomografia komputerowa płuc dla osób w wieku 50–70 lat palących (osoby palące nadal oraz osoby, które rzuciły palenie). Do badań kwalifikują się również pacjenci w wieku 50–70 lat narażeni na długotrwałe działanie czynników rakotwórczych takich jak: m.in. azbest, arszenik oraz produkty przemiany węgla kamiennego.

więcej

Obrazek dla news_823

Ruszył przetarg na termomodernizację budynków w Siemiatyczach i Czartajewie

07.07.2017

Powiat Siemiatycki ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w zakresie pełnej termomodernizacji obiektów: Starostwa Powiatowego przy ulicy Legionów Piłsudskiego 3 w Siemiatyczach, Zespołu Szkół (LO-budynek i sala gimnastyczna) przy ulicy Kościuszki 43 w Siemiatyczach oraz Zespołu Szkół Rolniczych (budynek szkoły, sali gimnastycznej i internatu) przy ulicy Długiej 130 w Czartajewie. Wykonawcy zainteresowani udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 18 lipca. Na termomodernizację trzech obiektów Powiat Siemiatycki pozyskał unijną dotację w wysokości ponad 3 milionów 600 tys. złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020. Wykonawcę lub wykonawców wyżej wymienionych zadań (możliwe jest bowiem składanie ofert częściowych) poznamy najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia.

 

więcej

Obrazek dla news_824

wprowadzono czasowy zakaz wstępu do lasu - sprawdź gdzie obowiązuje

07.07.2017

Nadleśnictwo Nurzec informuje iż wprowadzony został okresowy zakaz wstępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa, będących w zarządzie Nadleśnictwa Nurzec. Lasy objęte zakazem wstępu, oznaczone są, przy drogach wjazdowych, tablicami z napisem „ZAKAZ WSTĘPU". Przebywanie, przechodzenie, przejeżdżanie przez lasy objęte zakazem wstępu stanowi wykroczenie wskazane przez przepis art. 151 § 1 Kodeksu Wykroczeń. Przyczyną wprowadzenia zakazu jest zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, związane z wystąpieniem w lasach zniszczeń spowodowanych przez wiatry  stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązuje do odwołania.

 

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.