Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 39
W sumie: 108915
Obrazek dla news_1916

Apel o rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach w Powiecie Siemiatyckim!

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Siemiatyckiego, zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Pamięć o tych, którzy odeszli do wieczności jest miarą naszej kultury duchowej. W tym roku znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zachorowań na wirusa SARS-CoV-2. W trosce o nasze życie i zdrowie apelujemy o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apelujemy, żeby nie gromadzić się na cmentarzach w dużych grupach, nie uczestniczyć w dużych spotkaniach rodzinnych. Apelujemy również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez modlitwę.

Starosta Jan Zalewski,  Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Obrazek dla news_1915

będzie nowy tomograf komputerowy w siemiatyckim szpitalu powiatowym!

29.10.2020

Krótszy czas naświetlania i mniejsza dawka promieniowania przy znacznie lepszej jakości obrazu to tylko niektóre zalety nowego tomografu komputerowego, z którego wkrótce będą mogli skorzystać pacjenci siemiatyckiego szpitala powiatowego. Zakup nowoczesnego aparatu w 100% sfinansuje Ministerstwo Zdrowia. Będzie to tomograf minimum 32-rzędowy. Od 7 lat placówka korzysta z aparatu 16-rzędowego marki GE. Siemiatycki szpital w pracowni tomografii komputerowej rocznie wykonuje kilka tysięcy badań. O pieniądze na zakup nowoczesnej aparatury zabiegał Wicestarosta Marek Bobel wraz z dyrekcją siemiatyckiej placówki. Nowe urządzenie TK zostanie dostarczone i uruchomione do końca tego roku. W przypadku podejrzenia o zarażenie wirusem SARS-CoV-19, tomograf komputerowy jest źródłem obrazów diagnostycznych różnicujących choroby płuc.

więcej

Obrazek dla news_1903

uwaga! Od środy, 28 października - zmiana w organizacji pracy Starostwa Powiatowego

27.10.2020

Szanowni mieszkańcy w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników urzędu wprowadzamy od dnia 28 października 2020 r. (środa) do odwołania ograniczenia w dostępie do siedziby urzędu Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach.  Godziny funkcjonowania pozostają bez zmian. Dostępny klientom będzie wyłącznie hol na parterze budynku. Urzędnicy będą pracowali jak dotychczas, jednakże bez bezpośredniego kontaktu z interesantem. Kontakt z urzędnikami możliwy będzie telefonicznie i mailowo.

więcej

Obrazek dla news_1904

Informacja w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej w Siemiatyczach i Drohiczynie!

27.10.2020

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-COV-2 oraz rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym, od 28 października (środy) 2020r. tymczasowo zawieszone zostaje udzielanie porad osobiście w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, które funkcjonują na terenie powiatu siemiatyckiego (w siedzibie Starostwa w Siemiatyczach oraz w Punkcie w Drohiczynie). W związku z tym, zorganizowane zostanie zdalne udzielanie nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, szczególnie e-mail i telefonicznie.

więcej

Obrazek dla news_1914

siemiatycki szpital wstrzymuje przyjęcia na oddział chirurgiczny!

24.10.2020

Informujemy, iż w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u personelu medycznego w Oddziale Chirurgicznym z Pododdziałem Ortopedycznym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach , Dyrektor SP ZOZ z dniem 24 października 2020r wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów na ww. oddział do chwili przeorganizowania komórki.

O dalszym postępowaniu w przedmiotowej w sprawie będziemy informować Państwa na bieżąco.

Z poważaniem

Dyrektor SP ZOZ w Siemiatyczach

Andrzej Szewczuk

więcej

Obrazek dla news_1912

nowe zasady bezpieczeństwa -powiat siemiatycki

23.10.2020

Od soboty, 24 października, w  całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa (ze względu na COVID-19). Cała Polska jest strefą czerwoną. Apelujemy o pozostanie w domach! Dotyczy to wszystkich mieszkańców powiatu siemiatyckiego, a w szczególności osób starszych, dzieci i młodzieży. Wychodźmy tylko w sytuacjach koniecznych stosując się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w kraju.  Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie. 

więcej

Obrazek dla news_1910

Aktualny wykaz mobilnych punktów pobrań wymazu w kierunku COVID-19

21.10.2020

Publikujemy aktualną listę punktów w województwie podlaskim, gdzie można wykonać test w kierunku COVID-19. W województwie podlaskim działają obecnie 22 punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. W Siemiatyczach wymazy realizuje: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W SIEMIATYCZACH, ul. Szpitalna 8 (specjalny namiot od południowej strony budynku szpitala).  Numer telefonu dla pacjentów umawiających się na wymaz: 500 652 680. Dni/godziny przyjmowania pacjentów: poniedziałek-niedziela w godz. 9.00-13.40 oraz 15.00-15.30.

więcej

Obrazek dla news_1906

Nowy sprzęt - respiratory i kardiomonitory dla szpitala powiatowego w Siemiatyczach!

20.10.2020

Cztery respiratory i 4 kardiomonitory wraz ze stacją centralnego nadzoru dostarczono 19 października do siemiatyckiego szpitala. Jest to rządowa pomoc dla powiatowej lecznicy. Sprzęt medyczny pochodzi z Agencji Rezerw Materiałowych. O dodatkowe doposażenie jednostki w nowoczesną aparaturę zabiegał w Ministerstwie Zdrowia zabiegał Wicestarosta Marek Bobel. Respiratory wzbogaciły wyposażenie siemiatyckiej placówki, zwiększając możliwości stosowania sztucznego oddychania w szczególnie groźnych przypadkach (w tym COVID-19). Nowe respiratory i kardiomonitory będą służyły pacjentom hospitalizowanym w szpitalnym izolatorium przeznaczonym dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem i czekających na transport do szpitala zakaźnego. Przypomnijmy iż kilka dni temu dzięki pomocy Powiatu Siemiatyckiego do izolatorium trafiło 10 nowoczesnych szpitalnych łóżek.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.