Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13629
W sumie: 347884

News

News zdjęcie id 1027

Na naszych strażaków zawsze można liczyć

09.02.2018

Gaszą pożary, ratują ofiary wypadków drogowych, niosą pomoc w wielu innych sytuacjach zagrażających życiu ludzkiemu lub ich mieniu. Są najbardziej wszechstronną formacją i cieszą się największym zaufaniem społecznym. 

Statystyki potwierdzają, że strażakom z roku na rok przychodzi podejmować coraz więcej interwencji związanych nie z gaszeniem pożarów, a z ratownictwem medycznym, czy technicznym.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach odbyła się narada roczna funkcjonariuszy siemiatyckiej straży pożarnej, w czasie której podsumowano miniony 2017 rok. W spotkaniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

Podczas spotkania przedstawiono charakterystykę zagrożeń w powiecie, stan wyposażenia sprzętowego oraz organizację i funkcjonowanie operacyjne jednostek ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiono problemy nurtujące jednostki straży pożarnych, tak ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej.

Obecny podczas odprawy zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Sobolewski podziękował siemiatyckim strażakom za miniony trudny rok służby, w którym to zapewnili wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu siemiatyckiego.

Komendant Powiatowy PSP brygadier Jerzy Sitarski podziękował władzom powiatu oraz przedstawicielom gmin za wsparcie udzielane komendzie PSP. Słowa podziękowania skierowano również pod adresem szefów, właścicieli firm i podmiotów współpracujących i wspierających Państwową Straż Pożarną.

Na koniec wystąpienia Starosta Jan Zalewski podziękował siemiatyckim strażakom za to, że każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu i spieszą im z pomocą, narażając własne zdrowie i życie.

Oprócz działalności typowo ratowniczej strażacy realizują ćwiczenia, szkolenia, pokazy oraz włączają się imprezy organizowane na terenie miasta i powiatu. Tego typu przedsięwzięcia to również ważny element związany z promowaniem pożarnictwa, doskonaleniem technik i rzemiosła ratowniczego.

Wszystkim Strażakom z terenu Powiatu Siemiatyckiego życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.

 

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.