Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11034
W sumie: 326875

News

News zdjęcie id 1043

Forum rolnicze Powiatu Siemiatyckiego - teraźniejszość i przyszłość podlaskiego rolnictwa

12.03.2018

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Siemiatyckiego, organizowane w ramach Akademii Samorządowych. W Forum udział wzięli rolnicy, działacze środowisk rolniczych, przedstawiciele organizacji, instytucji i samorządów z powiatu siemiatyckiego. Jego organizatorami były Podlaski Urząd Wojewódzki, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Wojewódzki Inspektorat Weterynarii. W debacie rolniczej uczestniczył między innymi Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski, Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, dyrektor POR ARiMR Wiesław Grzymała, dyrektor. Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Adam Niebrzydowski, dyrektor odziału regionalnego KRUS Krzysztof Jaworowski.

Starosta Jan Zalewski gospodarz spotkania podziękował obecnym za gotowość do podjęcia rozmów na różne, również trudne tematy i licząc na konstruktywną wymianę zdań zachęcił do aktywnego uczestnictwa w forum.

W trakcie forum wystąpili prelegenci – przedstawiciele agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. Omówiono m.in. działania uruchamiane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działalność KOWR, a także działania w zakresie bioasekuracji, w szczególności w gospodarstwach trudniących się hodowlą trzody chlewnej i drobiu, w tym zagrożenia związane z ASF.

Celem spotkania było przekazanie stanu rozwiązywania najważniejszych bieżących problemów polskich rolników, przedstawienie szans rozwoju gospodarstw w powiecie siemiatyckim, zapoznanie z możliwościami pozyskiwania pomocy krajowej i unijnej na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich, przedstawienie możliwości współpracy z różnymi instytucjami i firmami pracującymi na rzecz rolnictwa. W czasie forum czynne były również stoiska informacyjne instytucji związanych z rolnictwem i obszarami wiejskimi. W trakcie debaty Wicestarosta Marek Bobel zaapelował do Wicewojewody Jana Zabielskiego o zwiększenie środków rządowych na modernizację i przebudowę dróg lokalnych - powiatowych i gminnych.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.