Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12778
W sumie: 191595

News

News zdjęcie id 1105

Okazali wielkie Serce dla Dzieci - pracownicy firmy Onico wyremontowali ZOL w Bacikach Średnich!

18.05.2018

Na co dzień są zwykłymi pracownikami: księgowymi, prezesami, informatykami, menadżerami, kadrowymi, prawnikami, analitykami finansowymi, sekretarkami, pracownikami działu marketingu itd. Jednak przynajmniej razy w roku zrzucają idealnie wyprasowane garnitury oraz uniformy i niosą pomoc potrzebującym dzieciom.

Mowa o pracownikach firmy Onico, którzy mają wielkie serca, by pomagać innym. W niespełna 9 godzin dokonali, wydawałoby się, czegoś niemożliwego - bowiem wyremontowali sale i wyposażyli w nowe, kolorowe meble Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bacikach Średnich.

Malowanie ścian, tapetowanie, skręcanie mebli, montaż karniszy, odnawianie fug, kompleksowe urządzanie dziecięcych pokoi, sadzenie krzewów wokół budynku itd. - to dla nich pestka!

To tylko niektóre prace, jakie wykonało ponad 80 pracowników firmy Onico w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich w ramach wyjazdu integracyjnego.

Dzięki ich wielkiej wrażliwości, zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy dzieci w ZOL-u mają pięknie odremontowane i urządzone pokoje oraz namiastkę rodzinnego domu. Na koniec każde dziecko otrzymało również indywidualnie dobrane prezenty, które ufundowali pracownicy firmy Onico.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Bacikach Średnich przebywa obecnie 23 podopiecznych z różnych części województwa podlaskiego i Polski. Wymagają całodobowej specjalistycznej opieki pielęgniarskiej i lekarskiej.

Pomimo, że pogoda za oknem nie dopisała, to nastroje wolontariuszy Onico, podopiecznych i pracowników ZOL- były bardzo pozytywne. Podczas podsumowania tej niecodziennej akcji starosta Jan Zalewski, wicestarosta Marek Bobel oraz Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze podziękowali właścicielom, zarządzającym, pracownikom firmy Onico oraz całej Fundacji Onico za piękny gest, wykonaną ciężką pracę i okazaną wielką pomoc dzieciom, które na co dzień przebywają w ZOL-u.

Na koniec wszyscy raz jeszcze udali się do wyremontowanych sal. Na twarzach dzieci można było dostrzec wielkie wzruszenie i prawdziwe łzy radości. Na takie widoki i wymarzone pokoje - czekali od wielu lat!

Z całego serca dziękujemy za Wielkie Serce i pomocną dłoń

wszystkim pracownikom firmy Onico oraz całej Fundacji Onico!

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.