Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5310
W sumie: 22644

News

News zdjęcie id 1110

Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem” w Siemiatyczach - pełna zdrowej, sportowej rywalizacji

23.05.2018

To był dzień pełen radości, słońca i pięknych emocji sportowych dla wszystkich. Spotkanie osób niepełnosprawnych na Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem” w Siemiatyczach odbyło się po raz ósmy.

Spartakiada w Siemiatyczach z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W ósmej edycji wzięło udział ponad 200 osób - podopiecznych placówek kształcenia specjalnego z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach i Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach. W spartakiadzie uczestniczył i niepełnosprawnym kibicował między innymi Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel. Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Siemiatyczach Jarosław Poniatowski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach Sylwester Uściniak, Rafał Zaremba Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Siemiatyczach.

Spartakiadę rozpoczął Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który przeszedł ulicą 11 Listopada. Barwnym korowodem przemaszerowali wszyscy uczestnicy spartakiady pozdrawiając mijanych przechodniów, siemiatyckich strażaków oraz kierowców.

Spotkali się z wielką życzliwością, uśmiechem i serdecznością. Następnie wszyscy przenieśli się na halę widowiskowo – sportową w Siemiatyczach, gdzie na zawodników czekało kilkanaście konkurencji sportowych.

 

W spartakiadzie uczestniczyły drużyny: Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. W im. Janusza Korczaka w Sokółce, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łosicach, Zespołu Szkół Specjalnych im Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, Zespołu Szkół Specjalnych im Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dołubowie Stowarzyszenia Pomocy Szansa, Warsztatów Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, Szkoły Filialnej przy ZOL dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich, Szkoły Podstawowej Specjalnej w Siemiatyczach, Gimnazjum Specjalnego w Siemiatyczach, Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Siemiatyczach

Uczestników spartakiady w Siemiatyczach serdecznie przywitał Starosta Jan Zalewski, przypomniał, że podczas rywalizacji ważniejszy od wyniku sportowego jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play.

- ​Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej imprezy. Wierzę, że uczestnicy spartakiady, którzy przybyli z różnych zakątków aż trzech województw, wrócą do swoich domów pełni zadowolenia z pobytu i sportowej rywalizacji podczas Podlaskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej właśnie w Siemiatyczach - mówił starosta Jan Zalewski.

Każdy uczestnik zgodnie z mottem Spartakiady „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, będę wytrwały w swoim wysiłku” chciał uzyskać jak najlepszy wynik.

Na zakończenie wszystkie drużyny i uczestnicy otrzymali z rąk Urszuli Obryckiej Dyrektor ZSS Siemiatycze, Agnieszki Olendziej z Caritas, Starosty Jana Zalewskiego, Wicestarosty Marka Bobla pamiątkowe medale, drużynowe puchary oraz dyplomy.

Spartakiada Osób niepełnosprawnych w Siemiatyczach promuje cechy koleżeństwa, przyjaźni, solidarności, poczucia odpowiedzialności i zaangażowania; wzbudza ducha rywalizacji sportowej oraz chęć i gotowość do pokonania własnych barier.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.