Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 26458
W sumie: 103387

News

News zdjęcie id 1131

Starosta uczestniczył w obchodach 20-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego

22.06.2018

W gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się w czwartek, 21 czerwca uroczysty jubileusz 20-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Były okolicznościowe przemówienia, uroczyste dekorowanie odznaczonych, wzajemne gratulacje i życzenia. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski.

W OiFP zebrali się niemal wszyscy samorządowcy,, pełniący funkcję marszałków, członków zarządów, radnych Sejmiku wszystkich kadencji oraz przedstawiciele samorządów powiatowych i gminnych z całego województwa a także organizacji współpracujących z samorządem terytorialnym. Na święto samorządu województwa podlaskiego przybyli posłowie Bożena Kamińska i Mieczysław Baszko, konsulowie generalni, przedstawiciele duchowieństwa, przedsiębiorców, uczelni wyższych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych i związków zawodowych.

- Rozpoczynamy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Możemy celebrować wolność, rozwijać region i cieszyć się dobrym życiem. Dzisiejsze święto to też czas wspomnień o działalności samorządu terytorialnego. A samorząd to wielka odpowiedzialność. I chociaż początki nie były łatwe, to widać jak wiele się zmieniło w regionie i mogę powiedzieć, że odnieśliśmy wspólnie sukces. Jest to też okazja do podziękowań, tym wszystkim, którzy pracowali na rzecz samorządu województwa podlaskiego. Piękne jest nasze województwo, ale najpiękniejsi są pracujący i mieszkający tu ludzie  – powiedział witając wszystkich zebranych marszałek Jerzy Leszczyński.

Wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski wspomniał o problemach pojawiających się pomiędzy administracjami, ale też i konieczności współdziałania administracji rządowej i samorządowej.

- Wspólnie tworzymy jedno państwo – podkreślił.

Specjalny okolicznościowy upominek dla radnych województwa wszystkich kadencji został przygotowany przez UMWP i Muzeum Podlaskie – Orły ceramiczne, replika eksponatu ozdobnego kafla, przedstawiającego Godło II Rzeczypospolitej z 1927 r.  Został wręczony (przybyłym na uroczystość) marszałkom, radnym wszystkich kadencji oraz starostom lub ich przedstawicielom, prezydentom lub wiceprezydentom Białegostoku, Łomży i Suwałk oraz wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu, przewodniczącemu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego Mirosławowi Lechowi, reprezentantowi Podlaskiego Forum Gospodarczego Witoldowi Karczewskiemu i duszpasterzowi samorządowców ks. Jarosławowi Grzegorczykowi.

źródło: www.wrotapodlasia oraz fot. www.wspolczesna.pl

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.