Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12241
W sumie: 88140

News

News zdjęcie id 1137

XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug - energia z "moczenia wioseł" i dzikiej natury Podlasia Nadbużańskiego

29.06.2018

Już po raz osiemnasty odbyła się wyjątkowa impreza promująca niezwykłe walory przyrodnicze Podlasia Nadbużańskiego. Na odcinku od Mielnika do Drohiczyna setka kajakarzy poznawała urokliwą Dolinę Bugu, zarówno z poziomu wody jak i od strony lądu, podczas zaplanowanych wycieczek.

Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug jest doskonałą okazją do bliskiego poznania rzeki wraz z licznymi dorzeczami, starorzeczami, nieuregulowanym korytem i ciągle meandrującym, ale szybkim nurtem stanowi. Towarzyszy jej naturalność brzegów oraz dzikość i tajemniczość najbliższej okolicy.

W sobotnie przedpołudnie z mielnickiej Topoliny wyruszyła wycieczka z uczestnikami spływu, pokonując wzniesienia Mielnika i odwiedzając między innymi: kopalnię kredy, Górę Zamkową, i ruiny kościoła zamkowego oraz Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mielniku.

Po krótkim instruktażu zwodowano kajaki, które zwartą grupą ruszyły w kierunku Wólki Nadbużnej. Tam na wszystkich czekał gorący posiłek, grill, ognisko i wspólna zabawa do późnych godzin nocnych.

W niedzielny poranek, tuż po śniadaniu, kajakarze w strugach deszczu wyruszyli w dalszą drogę do Drohiczyna. Ciepły obiad był tym co pomogło nabrać energii po zmaganiach z żywiołami. Zmęczeni lecz szczęśliwi z pełnym bagażem wyjątkowych wrażeń wyruszyli do swoich domów.

 Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i za to, że współtworzyli z nami to wspaniałe wydarzenie, a wszystkich turystów zapraszamy do odpoczynku w Dolinie Bugu.  

Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich i Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach.

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Wójtowi Gminy Mielnik i Burmistrzowi Drohiczyna, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku za pomoc w organizacji spływu.

Dziękujemy z całego serca sponsorom, dzięki którym kajakarze mogli doświadczyć co oznacza Podlaska gościnność i skosztować smaków nadbużańskich produktów: Mleczarni - spółce "Polser" z Siemiatycz, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim, siemiatyckiej Piekarni "Miś" i Polskiej Sieci Sklepów "Arhelan", Zakładom Mięsnym Wierzejki.

Dziękujemy również patronom medialnym: TVP Białystok, wrotapodlasia.pl, podlasie24.pl, Ktatolickiemu Radiu Podlasie oraz e-TV BUG za promowanie spływu i walorów turystycznych Podlasia Nadbużańskiego.

Do zobaczenia na następnym spływie!
 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.