Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12263
W sumie: 88162

News

News zdjęcie id 1156

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny w Czartajewie rośnie w oczach!

25.07.2018

Na dobre trwa budowa pierwszego w powiecie siemiatyckim stadionu lekkoatletycznego. W wyniku prac powstanie nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, boisko trawiaste itd. Obecnie trwają prace związane z wylaniem betonu, na którym zostanie położona bezpieczna i profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna Mondo. - to produkt o najwyższej jakości podlegający największym obciążeniom, a włoska firma go wytwarzająca współpracuje z najlepszymi międzynarodowymi instytucjami badawczymi i uznawanymi na świecie laboratoriami atestującymi materiały.

Na realizację tej inwestycji Powiat Siemiatycki pozyskał 1,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo Gmina Siemiatycze partycypuje w kosztach realizacji na kwotę 300 tys. zł.

Wykonawcą prac budowlanych jest firmą Eversport S.A. z Warszawy. Nowy stadion lekkoatletyczny będzie gotowy na przełomie września i października.

Realizowana przez powiat inwestycja obejmuje także zakup niezbędnego wyposażenia lekkoatletycznego dla obiektu. Stadion lekkoatletyczny będzie jedynym tego typu obiektem w powiecie siemiatyckim i południowej części województwa podlaskiego pozwalającym na rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej.

Stadion Będzie pełnił funkcję treningową dla wszystkich klubów lekkoatletycznych z terenu powiatu siemiatyckiego oraz do rekreacyjnego uprawiania sportu przez mieszkańców.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje:

  • budowę bieżni okrężnej 4 – torowej o dł. 400 m, wraz z 6 torowym odcinkiem bieżni prostej 100 m z prefabrykowanej wykładziny kauczukowej – 13-14 mm,

  • renowację boiska do piłki nożnej z trawy naturalnej,

  • budowę rowu z wodą do biegu z przeszkodami,

  • budowę dwustronnej, dwuścieżkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku oraz skoczni do skoku wzwyż,

  • budowę rzutni do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem oraz oszczepem,

  • budowę dwustronnej skoczni do skoku o tyczce.

Bieżnia wokół boiska będzie wykonana wraz z systemem odwadniającym i zostanie ogrodzona panelami stalowymi. Cały obiekt będzie oświetlony i wyposażony w: trybunę trzyrzędową, zaplecze sanitarno – szatniowe, małą architekturę i wyposażenie lekkoatletyczne.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.