Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3985
W sumie: 21319

News

News zdjęcie id 1158

Święto Policji w Siemiatyczach. Sztandar, odznaczenia i nominacje

Od dziś Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach ma swój Sztandar. Uroczyste nadanie i wręczenie Sztandaru odbyło się na placu przed Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach podczas regionalnych obchodów Święta Policji, w którym uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji z Siemiatycz, Wysokiego Mazowieckiego i Bielska Podlaskiego.

Na Święto Policji w Siemiatyczach przybył wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Senator Tadeusz Romańczuk, samorządowcy, duchowieństwo, mieszkańcy Siemiatycz i okolicznych miejscowości. Wśród obecnych nie zabrakło gospodarzy powiatu Starosty Jana Zalewskiego, Wicestarosty Marka Bobla Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztofa Andruszkiewicza. Sztandar ufundowały samorządy - powiat i wszystkie gminy z powiatu siemiatyckiego.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji oraz nadania i wręczenia sztandaru siemiatyckiej komendzie Policji poprzedziła Msza Święta, w kościele pod wezwaniem WNMP w Siemiatyczach. Po mszy, kompania honorowa Policji, policjanci i goście przemieścili się na plac przed siemiatyckim starostwem, gdzie Komendant Powiatowy Policji podinsp. Tomasz Wyszkowski przywitał przybyłych gości.

W trakcie uroczystości odczytano Akt Nadania Sztandaru podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Akt Wręczenia Sztandaru.

Dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia ceremonię dopełniło symboliczne wbicie gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru. Złożono również podpisy w księdze pamiątkowej sztandaru.

Po zakończeniu wpisów do księgi pamiątkowej nastąpiło przekazanie sztandaru. Sztandar przekazał przewodniczący stowarzyszenia "Pro Magistratus" Wicestarosta Marek Bobel na ręce Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego.

Wiceminister przekazał sztandar Komendantowi Powiatowemu Policji w Siemiatyczach. Przekazano również trzy nowe radiowozy (samochody marki Kia), które trafią do trzech jednostek policji w Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim i Wysokiem Mazowieckiem.

W dalszej części uroczystego apelu, w ramach obchodów Święta Policji, odbyła się ceremonia wręczenia policjantom odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Uroczysty apel zakończyło odprowadzenie sztandaru przez kompanię honorową. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Komendy Głównej Policji.

Dziękujemy wszystkim Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za pełną poświęcenia służbę, za wytrwałość, wysiłek oraz działania, jakie podejmują w codziennej pracy. Życzymy wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy zawodowej oraz wytrwałości w osiąganiu wyznaczonych celów.

Aby odpowiedzialna i często niebezpieczna służba była dla nich źródłem satysfakcji. Słowa uznania kierujemy również do rodzin Policjantów, bez których wsparcia, wyrozumiałości i życzliwości służba dla społeczeństwa byłaby bardzo trudna.

fot. Marek Malinowski

 

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.