Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11016
W sumie: 326857

News

News zdjęcie id 1162

kolejne miliony złotych na nowoczesny sprzęt w siemiatyckim szpitalu!

31.07.2018

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku podpisano stosowną umowę, dzięki której siemiatycki szpital otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego ponad 2,6 miliona złotych na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach opracował projekt, który poprawi dostęp do wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie chorób układu kostno - stawowo - mięśniowego.

Inwestycja obejmuje wyposażenie w sprzęt medyczny różnych części szpitala: bloku operacyjnego, Pododdziału Ortopedycznego i znajdującego się tam gabinetu zabiegowego, Poradni Urazowo - Ortopedycznej, Poradni Rehabilitacji i Pracowni Fizjoterapii oraz sterylizatorni. Nowoczesna aparatura medyczna trafi do siemiatyckiego szpitala na przełomie września i października.

Przedsięwzięcie pod nazwą. "Poprawa stanu wyposażenia SPZOZ w Siemiatyczach w nowoczesny sprzęt medyczny na potrzeby leczenia chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego" obejmuje następujące zadania:

  • wyposażenie Bloku Operacyjnego w sprzęt medyczny i wyposażenie niemedyczne/meblowe,

  • wyposażenie Pododdziału Ortopedycznego w wirówkę do odwirowywania osocza z krwi oraz gabinetu zabiegowego na oddziale w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie

  • wyposażenie Poradni Urazowo-Ortopedycznej w sprzęt diagnostyczny

  • wyposażenie Poradni Rehabilitacji i Pracowni Fizjoterapii w sprzęt rehabilitacyjny,

  • wyposażenie Sterylizatorni w nowoczesny sprzęt wraz z dostosowaniem instalacji elektrycznej,

To kolejne zewnętrzne środki finansowe pozyskane przez powiatową placówkę. Na przestrzeni ostatnich 4 lat w szpitalu zmodernizowano oddział wewnętrzny, oddział dziecięcy, gruntownie zmodernizowano całą przychodnię przy ulicy 11 Listopada i przyszpitalne lądowisko dla śmigłowców LPR, wybudowano nowe parkingi oraz przebudowano oświetlenie wokół całego szpitala. Tak dużych inwestycji w zdrowie nie było od lat, a przygotowywane są kolejne projekty, które będą realizowane.

zdjęcia: www.wrotapodlasia.pl

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.