Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5695
W sumie: 23029

News

News zdjęcie id 1169

Weekend pełen wydarzeń

07.08.2018

 

 

 
 
 

Ubiegły weekend obfitował w wiele interesujących wydarzeń i imprez odbywających się na terenie Powiatu Siemiatyckiego. Odbyła się kolejna edycja rekordowego spływu kajakowego "500 Kajaków", Muzycznym Dialogom w Mielniku towarzyszyło odsłonięcie pomnika króla Aleksandra Jagiellończyka natomiast w niedzielę odbył się Dzień Grodziska. Wszystkie te wydarzenia odwiedził Starosta Jan Zalewski wraz z Marszałkiem Województwa Jerzym Leszczyńskim. 

 

500 KAJAKÓW

Pomysł zrodził się w 2013 roku z okazji 500-lecie powstania województwa podlaskiego. Hasło brzmiało „500 kajaków na 500 lat województwa podlaskiego”. Już wtedy, ku uciesze organizatorów, zjawiło się wielu gości (a dokładnie 232 załogi) z całej Polski, chcących świętować urodziny województwa. Początkowo impreza miała się odbyć jednorazowo, jednak odzew był zaskakująco duży. A ponieważ z każdym rokiem liczba uczestników jest coraz większa, a zainteresowanie rośnie – stąd szósta edycja.

Do kajaków wsiadają miejscowi i goście, dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, przyjeżdżają single i całe rodziny, jadą indywidualnie lub w zorganizowanych grupach. W spływie wzięło udział wielu samorządowców: marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Woj. Lubelskiego Grzegorz Kapusta, starosta siemiatycki Jan Zalewski, burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, wójt gminy Milejczyce Jerzy Iwanowiec – ci którzy nie mogli płynąć, kibicowali kajakarzom z brzegu żegnając ich w Drohiczynie i witając w Grannem. Wypływających pobłogosławił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, który choć nie wsiadł do kajaka, to towarzyszył spływowi w łodzi płynąc z ratownikami.

Organizatorem spływu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie.

 

 

Odsłonięcie pomnika króla Aleksandra Jagiellończyka i Muzyczne Dialogi nad Bugiem w Mielniku

Władze gminy Mielnik postanowiły uczcić przypadającą w tym roku rocznicę 100-lecia niepedległości przez Polskę. Z postacią króla Aleksandra Jagiellończyka związane są „złote” czasy w historii Mielnika. Na uroczystości odsłonięcia pomnika obecny był m.in. Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego, władze gminy Mielnik, przedstawiciele duchowieństwa, delegacje z Litwy i Białorusi. W godzinach popołudniowych odbywały się koncerty w ramach Muzycznych Dialogów nad Bugiem.

Postument władcy został odlany z brązu, natomiast ławeczka, gdzie można przysiąść obok niego została wykonana z kamienia. Pomnik stanął przy Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej przy ulicy Brzeskiej.

 

DZIEŃ GRODZISKA

Zabawy, koncerty i dyskoteka pod gwiazdami - tak wyglądały niedzielne (5 sierpnia) obchody dni Grodziska. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała występy zespołów: Szwagry, Party Clap, Smile i Jorrgus. Na zdjęciu w towarzystwie Marszałka i Starosty, Pan Antoni Tymiński - Wójt Gminy Grodzisk.

 

 

 

 

 

tekst i zdjęcia za www.wrotapodlasia.pl

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.