Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5752
W sumie: 39204

News

News zdjęcie id 1210

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w siemiatyckim Pronarze

23.09.2018

W sobotni poranek Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził siemiatycką fabrykę "Pronaru", gdzie zaprezentowano mu nowoczesną stacjonarną instalację do przetwarzania odpadów i mobilną linię recyklingową. Siemiatycki Pronar to światowy potentat w produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych i recyklingowych. Dzięki 25 mln z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Pronarze powstało dodatkowych 300 nowych miejsc pracy. Na zaproszenie prezesa Sergiusza Martyniuka w spotkaniu uczestniczył również Stanisław Derehajało doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

W trakcie wizyty Wicepremier podziękował Prezesowi firmy "Pronar" Sergiuszowi Martyniukowi za dynamiczny rozwój zakładu i wdrażanie nowoczesnych technologii. Jarosław Gowin podziękował również pracownikom firmy za ciężką pracę na rzecz polskiej gospodarki.

- Pronar to imponujący przykład innowacyjnego zakładu. Jestem pewien, że dzięki taki ludziom jak Pan Sergiusz Martyniuk i wspaniałym pracownikom firma będzie zdobywała kolejne rynki zbytu i produkowała kolejne supernowoczesne maszyny - mówił Wicepremier Jarosław Gowin. - Dziękuję właścicielom za to, że inwestują w małych miasteczkach, w których potrzeba jest nowych inwestycji i miejsc pracy.Jako przedstawiciel rządu jestem dumny z tego, że polska firma może produkować tak nowoczesne i innowacyjne produkty i może konkurować z najbardziej znanymi markami na świecie. Chcę bardzo serdecznie pogratulować sukcesu, bo to jest dzieło wszystkich pracowników.

Pronar od niemal 30 lat dynamicznie się rozwija, zdobywając uznanie na rynku lokalnym, krajowym i światowym. Bycie liderem w wielu dziedzinach zobowiązuje. Jeszcze dekadę temu rynek i klient nie byli tak wymagający.

Obecnie oprócz jakości, przy wyborze produktu zasadnicze znaczenie ma dostępność, termin realizacji zamówienia, możliwość dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb i przede wszystkim atrakcyjna cena.

Jednym z czynników, które mogą zapewnić te składowe jest optymalizacja procesów produkcyjnych, w taki sposób, aby z jednej strony zmniejszyć koszty, z drugiej strony przyspieszyć i zwiększyć produkcję wyrobu.

Takie rozwiązania umożliwiła realizacja strategii rozwoju przedsiębiorstwa, która zakłada min.: inwestycje w nowe zakłady, a co się z tym wiąże w nowoczesny park technologiczny i nowe miejsca pracy.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.