Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9748
W sumie: 9748

News

News zdjęcie id 1246

Modernizujemy kształcenie zawodowe w powiecie siemiatyckim!

07.11.2018

Dziś została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowym i  Projektowym  „ROB-STAN” Stanisław Kocięba, które odpowiedzialne będzie za modernizację i remont pracowni zawodowych w ZST Czartajew i ZSR Ostrożany. Jest to I etap realizacji projektu pod nazwą "Kompleksowa modernizacja pracowni zawodowych w Powiecie Siemiatyckim". Powiat Siemiatycki wyremontuje oraz wyposaży pracownie zawodowe w nowoczesny sprzęt w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (pracownię elektryczno-energetyczną, mechaniczną) oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (pracownię planowania żywienia, obsługi konsumenta i gastronomiczną), a wszystko dzięki środkom UE, które pozyskał (2,5 miliona złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Modernizacja i remont pracowni w szkołach w Czartajewie i Ostrożanach kosztować będzie ponad 800 tysięcy złotych. Inwestycja w obu placówkach zostanie zrealizowana do 10 sierpnia 2019 roku.

W ZST w Czartajewie projekt, który będzie zrealizowany polega na remoncie części szkoły oraz budynku internatu, w którym znajdować się będą pracownie elektryczno-energetyczne, mechaniczne oraz zakup odpowiedniego wyposażenia.
Pracownie elektryczno-energetyczne, które zostaną utworzone w ramach projektu to:

1) Pomiarów elektrycznych i elektronicznych.

2) Montażu, uruchamiania i konserwacji instalacji elektrycznych.

3) Eksploatacji maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych.
Niniejsze pracownie elektryczno-energetyczne umożliwią prowadzenie zajęć praktycznych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w niżej wymienionych zawodachi kwalifikacjach:

Technik elektryk:

1) Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

2) Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej:

1) Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

2) Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Elektromechanik:

1) Montaż i obsługa maszyn i urządzeń elektrycznych


Pracownie mechaniczne, które zostaną utworzone w ramach projektu:

1) Konstrukcji maszyn,

2) Programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie,

3) Procesy produkcji

W Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach - projekt, który będzie zrealizowany polega na doposażeniu pracowni planowania żywienia, pracowni obsługi konsumenta  i pracowni  gastronomicznej  wraz  z  remontem  pracowni  obsługi  konsumenta  i pracowni gastronomicznej.

Realizacja  niniejszego  projektu  wpłynie  na  poprawę  stanu  infrastruktury  w  szkołach zawodowych  w  Powiecie  Siemiatyckim.  Poprzez  remont  i  wyposażenie  pracowni  w  nowoczesną  bazę  dydaktyczna  wzrośnie  jakoś  kształcenia.  Nowoczesna  baza  dydaktyczna pozwoli uczniom nabyć kwalifikację i umiejętności  dostosowane do potrzeb rynku pracy. W przyszłości  to  pozwoli,  że  pracodawcy  będą  mogli  pozyskać  specjalistów  o  kwalifikacjach odpowiadających ich wymogom. Zwiększy to szanse ludzi młodych, ale także pozostających bez  pracy  na  odnalezienie  się  na  rynku  pracy,  rozszerzy  możliwości  zatrudnienia  i zminimalizuje  problem  bezrobocia.  Ponadto  zwiększy  się  atrakcyjność  kształcenia zawodowego jako ścieżki edukacyjnej, co będzie pozytywnie wpływać na odsetek młodzieży przedwcześnie kończącej naukę.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.