Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5278
W sumie: 22612

News

News zdjęcie id 1271

przedszkole na miarę marzeń mieszkańców gminy siemiatycze!

30.11.2018

Jest taka przystań radości, bez której trudno przeżyć dzień. Miejsce gdzie dzieci nie nakręca się jak zegarki, lecz pozwala się im żyć, i to właśnie w takim miejscu rodzą się i realizują ich małe i duże marzenia. A zapewniony rodzicom spokój, pewność, że są w dobrych rękach, jest dla nich niczym bezcenny prezent na dobry sen.

Od 29 listopada oficjalnie w nowych warunkach funkcjonuje Przedszkole Gminy Siemiatycze przy ulicy Kościuszki - (dawne gimnazjum gminne i biurowiec PKS Siemiatycze).  

Tego dnia, w obecności duchownych, przedstawicieli samorządów, służb mundurowych, oraz wielu instytucji nie tylko związanych z oświatą, radnych gminy Siemiatycze, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców, oficjalnie zostało otwarta nowa placówka oświatowa dla najmłodszych. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel.

Uroczystość rozpoczęła się krótką prezentacją możliwości estradowych dzieci z tego przedszkola, po czym p. Dyrektor tej placówki przywitała gości. Następnie do zebranych kilka słów skierował Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, podkreślając trafną decyzję samorządu Gminy Siemiatycze, dotyczącą zagospodarowania lokalu po byłym gimnazjum, czego dowodem jest duże zainteresowanie nowym przedszkolem.

W symbolicznym przecięciu wstęgi udział brali m.in. dzieci, rodzice, duchowni, przedstawiciele przedszkola i samorządu. Wszystkie nowe pomieszczenia wyświęcili Dziekani Siemiatyccy – księża mitrat Andrzej Jakimiuk, oraz prałat Jerzy Cudny.

Końcówka wydarzenia, to znów część artystyczna w wykonaniu najmłodszych wraz z rodzicami.

Adaptacja części budynku byłego gimnazjum na przedszkole trwała prawie 3 miesiące. Na wysokości zadania stanął wykonawca – firma „Majka” z Siemiatycz. Na nowe przedszkole składa się m.in.: kilka sal, całoroczna sala zabaw, scena teatralna, winda, plac zabaw i górka zjazdowa na zewnątrz, wszystko dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Dzieci mają mnóstwo nowych zabawek i nowoczesnych tablic oraz gier edukacyjnych, a przede wszystkim wykwalifikowaną kadrę. Latem przedszkolaki będą mogły uprawiać ogródek.

Wójt Edward Krasowski: - Staraliśmy się optymalnie wykorzystać ten budynek. Koncepcja była od początku taka, żeby zrobić coś nietuzinkowego. Cieszę się, że przygotowaliśmy tak bogatą ofertę edukacyjną. Nasze przedszkole może poszczycić się profesjonalnym teatrem z nagłośnieniem i oświetleniem. Mamy dwa świetnie wyposażone place zabaw - wewnętrzny na ośmiuset metrach kwadratowych, oraz zewnętrzny. To wszystko, to jest wartość dodana, ale byłoby to niczym, gdyby nie fantastyczna kadra. Za zaangażowanie i ambitną pracę przy powstawaniu naszego przedszkola chciałbym serdecznie podziękować pracownikom naszego urzędu z panią Teresą Karolczuk na czele, wykonawcy, pani projektant, naszym pracownikom, którzy spędzili tutaj wiele tygodni. Dziękuje panu Mariuszowi Stawieckiemu za podarowanie nam nagłośnienia. Dziękuję kadrze pedagogicznej za wyjątkowe podejście do dzieci. Dziękuję rodzicom za to, że uwierzyli w nasze plany i przedszkole, z czego teraz wszyscy możemy teraz cieszyć się.owym atutem jest język angielski, który chcemy wprowadzić we wszystkich grupach.

W Gminnym Przedszkolu kadrę stanowią młodzi nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Starannie wybrani, oddani dzieciom i swojej pracy. Chętni do zabawy i szaleństw z dziećmi, i dający im dużo serca. W przedszkolu dzieci otrzymują od wychowawców dużo ciepła i akceptacji, co daje im możliwość budowania poczucia własnej wartości. Każde z nich jest inne, ale dzięki wspaniałej atmosferze czują się w przedszkolu lubiane i potrzebne, co z kolei pozwala nawet najbardziej nieśmiałym budować pierwsze przyjaźnie. 

Adaptacja pomieszczeń na przedszkole kosztowała prawie 2 mln zł, z czego prawie 1,5 mln zł, to dotacja. Rodzice dzieci ponoszą jedynie koszty związane z wyżywieniem - 50 zł miesięcznie. Dzieci mogą przebywać w placówce do 10 godzin.

W planach obok obiektu planowane jest uruchomienie miasteczka ruchu drogowego, oraz sali edukacyjnej typu „Ognik”.

 

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.