Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5617
W sumie: 22951

News

News zdjęcie id 1276

PROSTO Z SERCA - "SZLACHETNA PACZKA" Z SIEMIATYCKIEGO STAROSTWA

09.12.2018

Czteroosobowa rodzina - mama po chorobie nowotworowej samotnie wychowująca trójkę małych dzieci została obdarowana "Szlachetną Paczką" przygotowaną przez nas...pracowników Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach. Czasami nazywani jesteśmy przez zabieganych i zestresowanych petentów "bezdusznymi maszynkami biurokratycznymi". Jednak tak naprawdę w wielu z nas drzemią uczucia i to najwyższego rzędu. Podczas spontanicznej akcji trwającej niespełna tydzień udowodniliśmy, że jednak mamy wielkie serducha otwarte na pomoc. W sumie 11 Szlachetnych Paczek trafiło do rodziny, która od miesięcy czeka na gest miłości ze strony innych ludzi.

Efekt zbiórki przeszedł najśmielsze oczekiwania! Udało się zebrać niemal wszystkie produkty, o które prosiła rodzina. Paczki zostały dziś przekazane bezpośrednio dla potrzebującej rodziny. Przekazane dary na pewno pozwolą całej kochającej się rodzinie, godnie przeżyć nie tylko święta Bożego Narodzenia, ale z wiarą w innych ludzi rozpocząć 2019 rok.

Góra prezentów, słodyczy, a przede wszystkim pilnie potrzebnych artykułów spożywczych, chemicznych oraz odzieży i butów urosła w ciągu kilu dni. Wystarczyło przekazać w siemiatyckim starostwie hasło "Mamy Rodzinę w potrzebie - robimy Szlachetną Paczkę", a odzew był ekspresowy i niesamowity...

Paczki trafiły do wspaniałych, skromnych osób, które bardzo się kochają. O takiej górze paczek chyba nawet nie śnili, gdyż podczas wizyty zarówno obdarowani jak i wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz my siemiatyccy urzędnicy - wszyscy mieliśmy łzy w oczach.

Komu pomogliśmy?

Pani Paulina (37 l.) wychowuje samotnie troje dzieci: Patryka (10 l.) oraz bliźniaki Michała i Anię (4l.) Pani Paulina w 2015 roku zachorowała na nowotwór, przeszła operację mastektomii prawej piersi. Jest pod kontrolą Poradni Onkologicznej i Ginekologicznej. Po operacji mąż jej nie zaakceptował jako kobiety, zaczął jej ubliżać i bardzo źle traktować. Małżeństwo nie przetrwało. Rozwiedli się kilka miesięcy temu. Były mąż pani Pauliny nie ma kontaktu z dziećmi, nie płaci alimentów (o świadczenie kobieta ubiega się w funduszu alimentacyjnym). Ania choruje od urodzenia na Encefalopatię niedokrwienno-niedotlenieniową, padaczkę i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Również jest pod stałą kontrolą specjalistycznych poradni. Michał jest zdrowym dzieckiem uczęszcza do przedszkola publicznego. Patryk uczy się w 4 klasie szkoły podstawowej.

Pani Paulina jest dzielną kobietą. Mimo swojej choroby i upokorzeń ze strony byłego męża nie poddała się. Z miłości do dzieci zrobi wszystko aby były szczęśliwe. Lubią wspólne spacery i zabawy. Patryk z Michałem grają w piłkę nożną w klubie sportowym. Patryk jest wzorowym uczniem w szkole, jego ulubiony przedmiot to język angielski. Michał jest bardzo energicznym chłopcem w domu ciągle tańczy i ćwiczy dziwne pozycje gimnastyczne - twierdzi, że w przyszłości będzie sławny. Ania cieszy się na głos mamy i braci. Rodzina jest przesympatyczna i bardzo kochająca.

Całej obdarowanej rodzince i wszystkim czytającym życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia - pełnych radości i miłości.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.