Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2644
W sumie: 36096

News

News zdjęcie id 1285

Miłość, życzliwość i wola bycia lepszym człowiekiem - wigilia w zespole szkół specjalnych w siemiatyczach

20.12.2018

Kameralna, ale przepełniona duchem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – taka była wigilia, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

Uczniowie szkoły zaprezentowali przedstawienie "Baśń o dwunastu miesiącach", które przypomniało jakże fundamentalne treści jakimi są dobro i miłość do drugiego człowieka. Wspaniały spektakl wywołał łzy na wielu twarzach..." a jak prawdziwy mężczyzna płacze to musi być święto".

W wigilijnym spotkaniu wzięli udział m.in.: Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta  Marek Bobel, pracownicy szkoły, rodzice, księża katoliccy i prawosławni, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz główni bohaterowie uczniowie ZSS Siemiatycze.

Młodzi artyści poprzez krótki spektakl przypomnieli gościom, wychowawcom i kolegom, że święta są wtedy, gdy podajemy innym dłoń i w naszych sercach rodzi się Bóg, który przynosi prawdziwy spokój i szczęście.

Takiego przeżycia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia swoim gościom życzyli uczniowie szkoły przy Kościuszki. Świąteczne przedstawienie wzbogaciło wspólne kolędowanie.

- Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim wiara w narodzonego Jezusa Chrystusa – w to, co jest głęboko zakorzenione w naszych sercach – mówił Starosta Jan Zalewski. Dziękuję za przepiękne. przedstawienie. W imieniu własnym Zarzadu Powiatu Siemiatyckiego i Rady Powiatu Siemiatyckiego życzymy bogatego Mikołaja i przeżywania Świąt pełnych rodzinnych tradycji z radością, miłością i godnością.

Starosta na ręce Dyrektor szkoły przekazał słodkości dla wychowanków placówki. Drobne upominki przekazały też inne osoby i instytucje, w tym przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Podczas spotkania płatkowego w Zespole Szkół Specjalnych przy Kościuszki nie zabrakło wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i życzeń oraz wigilijnego poczęstunku.

Wszystkim pracownikom szkoły, wychowankom, rodzicom i wszystkim, którym bliski jest los tej niezwykłej placówki oświatowej życzymy rodzinnych, pełnych miłości do bliźniego Świąt Bożego Narodzenia.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.