Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7363
W sumie: 71615

News

News zdjęcie id 1304

Podlaska Marka Roku - zapraszamy do zgłaszania kandydatur

Rozpoczęła się kolejna edycja Podlaskiej Marki Roku - przeglądu najlepszych rozwiązań, trendów, smaków i wydarzeń. To ranking układany przez mieszkańców Podlaskiego pokazujący, co w ostatnim czasie nas zachwyciło albo pozytywnie zaskoczyło. Kandydatury do nagrody zgłosić może każdy – jedynym warunkiem jest, by zgłaszany produkt lub inicjatywa pochodziły z naszego regionu.

Jak każdego roku Podlaska Marka zostanie przyznana przez Kapitułę Konkursu w siedmiu kategoriach. Niezależnie – głosami internautów - zostanie wybrana także Podlaska Marka Konsumentów. W czasie uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej dowiemy się także, kto otrzyma zaszczytny tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego oraz Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.

Kategorie Podlaskiej Marki Roku:

Produkt Spożywczy
W przypadku Produktów spożywczych, co najmniej 50% składników wykorzystanych przy wyrobie Produktu musi być wytwarzanych na terenie województwa podlaskiego.      

Produkt Użytkowy
Kapituła Nagrody w sposób szczególny premiować będzie produkty o ugruntowanej pozycji, rozpoznawalności i znaczeniu na rynkach krajowym i zagranicznym.

Inwestycje
Należy zgłaszać obiekty infrastrukturalne, budynki i budowle, oddane do użytku najpóźniej 31 grudnia roku poprzedzającego rok przyznania Nagrody. Kapituła Nagrody w sposób szczególny premiować będzie obiekty innowacyjne, inspirowane dziedzictwem kulturowym regionu, wykorzystujące technologie przyjazne środowisku oraz wpływające na rozwój przedsiębiorczości.

Odkrycie
Ta kategoria obejmuje przedmioty lub usługi , które wyprodukowane zostały w oparciu o innowacyjne rozwiązanie umożliwiające powstanie nowego produktu bądź istotne udoskonalenie produktu już istniejącego.

Wydarzenia
W ramach tej kategorii możemy zgłaszać wszelkie przedsięwzięcia, które zorganizowane zostały na terenie województwa podlaskiego, wzmacniają tożsamość marki Województwa Podlaskiego, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników i środków masowego przekazu, tworzą pozytywny wizerunek regionu.

Kultura
Szeroka kategoria obejmująca instytucje, wydarzenia lub inicjatywy, które zostały zrealizowane nie później niż 31 grudnia roku poprzedzającego rok przyznania Nagrody (dzieła, wydarzenia lub inicjatywy), które charakteryzują się wysokim poziomem artystycznym.

Społeczeństwo
Tu zgłosimy instytucje, organizacje społeczne lub ich inicjatywy, które wychodzą naprzeciw istotnym problemom społecznym, zrealizowane nie później niż 31 grudnia roku poprzedzającego rok przyznania Nagrody.

Kandydatury można zgłaszać do 22 stycznia 2019 r.  z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie podlaskamarka.pl.

Formularz można wysłać online lub za pomocą poczty tradycyjnej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji, Referat Promocji
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.