Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 25675
W sumie: 127818

News

News zdjęcie id 133

Wspólny sukces - pracownia komputerowa

09.11.2015

Ponad 77 tysięcy głosów w internetowym konkursie, niesamowite zaangażowanie mieszkańców, oraz chętnych do pomocy ludzi rozproszonych po całym powiecie siemiatyckim i kraju. Ogrom wysiłku włożonego w projekt, upragnione 1 miejsce na Podlasiu. Długo oczekiwana nowoczesna Pracownia Multimedialna Orange w WTZ w Dołubowie jest już gotowa. W uroczystości otwarcia świetlicy uczestniczył starosta siemiatycki Jan Zalewski.

Żyjemy w czasach cyfrowych i to właśnie umiejętności związane z szeroko pojętą branżą IT są najbardziej potrzebne młodym osobom, ale nie tylko młodzieży. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na komplet nowoczesnych rozwiązań, z których będą mogli codziennie korzystać. Dlatego tym bardziej trzeba docenić inicjatywę Fundacji Orange, która stara się z tym walczyć. Fundacja tworzy w małych miejscowościach pracownie komputerowo - multimedialne. Jedną z nich 5 listopada oficjalnie otwarto w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dołubowie.

W świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt komputerowy mieszkańcy gminy Dziadkowice oraz uczestnicy WTZ korzystając z darmowego internetu, będą mogli krok po kroku poznawać otaczający ich świat – bliski i bardzo daleki. Będzie to otwarte miejscem spotkań, rozwijania pasji, realizacji kursów i szkoleń oraz wielu innych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.

Świetlica powstała z inicjatywy grupy lokalnych animatorów. Wszyscy związani są z działającymi na terenie gminy Dziadkowice organizacjami społecznymi: Stowarzyszeniem Pomocy Szansa (prowadzącym WTZ), Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie”, Spółdzielnią Socjalną „Esskapada” oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Dołubowie. Wyposażenie oraz sprzęt komputerowy grupa pozyskała właśnie z Fundacji Orange w ramach drugiej edycji programu „Pracownie Orange”. Dzięki Fundacji udało się także częściowo przeprowadzić remont pomieszczenia, aczkolwiek główny wkład w tym zakresie mieli lokalni przedsiębiorcy z branży budowlanej. Należy też wspomnieć o ogromnym wkładzie pracy wielu wolontariuszy, w tym zaangażowaniu niepełnosprawnych uczestników WTZ.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Dołubowie jest placówką otwartą na społeczność lokalną. W okresie wieloletniego funkcjonowania WTZ zaznaczył swoją obecność w powiecie będąc inicjatorem, animatorem przedsięwzięć o charakterze integracyjnym. Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach co roku wspiera finansowo działalność WTZ w Dołubowie.

"Pomysłodawcom utworzenia nowoczesnej pracowni komputerowej gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzmy dalszej owocnej pracy na rzecz gminnej i powiatowej społeczności".

Zdjęcia dzięki uprzejmości - Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie”

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.