Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5623
W sumie: 22957

News

News zdjęcie id 1445

"Co im w duszy gra...Polska" - Siemiatycki Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

24.05.2019

W Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach odbył się Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. W przeglądzie brali udział wykonawcy z warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, środowiskowych domów samopomocy.

Wspaniali artyści podczas swoich występów zabrali wszystkich w patriotyczną podróż pełną pięknej muzyki, śpiewu i tańca, symboli i gestów. W przeglądzie uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, który pogratulował organizatorom pomysłu na tak wspaniały przegląd, podkreślając jak propagowanie polskich pieśni patriotycznych jest ważne dla całego naszego społeczeństwa.

Swój talent na scenie zaprezentowali uczestnicy: Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce, Środowiskowego Domu Samopomocy z Putkowic Nadolnych, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Zuzeli, WTZ Stowarzyszena Pomocy "Szansa" z Dołubowa, Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Siedlcach, Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

Wszyscy niepełnosprawni artyści w swój występ włoży wiele serca, emocji i zaangażowania. Niewątpliwie doświadczyliśmy wspaniałej lekcji historii, niezapomnianych wzruszeń artystycznych i estetycznych.

Wszyscy uczestnicy dostrzegli niesamowity trud, wspaniałą atmosferę stworzoną przez organizatorów przeglądu, czyli dyrekcję i pracowników Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, co zostało nagrodzone owacjami i burzą oklasków.

Pierwsze miejsce zdobył Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Siedlcach, II miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce, III miejsce WTZ Stowarzyszena Pomocy "Szansa" z Dołubowa.

Swoją twórczością poetycką z uczestnikami przeglądu podzielił się Mikołaj Żabiński - radny powiatowy oraz przewodniczący rady nadzorczej BS w Siemiatyczach.

Z pewnością, siemiatycki Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych na stałe wejdzie do kalendarza imprez powiatowych, gdyż jest to doskonały sposób na kształtowanie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych. Wyrażony w pieśniach szacunek dla historii Polski i do symboli narodowych rozwija w naszym społeczeństwie postawę dumy z bycia Polakiem!

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.