Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18710
W sumie: 276862

News

News zdjęcie id 1485

Woda, Słońce, wiatr i pełna rekreacja, czyli... uroki XIX Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug

05.07.2019

Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich w partnerstwie z Powiatem Siemiatyckim i Gminą Siemiatycze w ostatnią sobotę i niedzielę czerwca zorganizowało dwudniowy XIX Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug.

Na odcinku od Mielnika do Drohiczyna grupa ponad 80 kajakarzy z różnych zakątków Polski poznawała urokliwą Dolinę Bugu, zarówno z poziomu wody jak i od strony lądu, podczas zaplanowanych wycieczek. Uczestnicy, którzy pierwszy raz w życiu wsiadali do kajaka , byli pełni obaw. Jednak po spływie, jak np. Pani Ewa mówili: „Sobotni i niedzielny dzień długo będzie przywoływać uśmiech na mojej twarzy. Mój pierwszy spływ kajakowy, w którym wzięłam udział i pewnie nie ostatni. Była to dla mnie wspaniała przygoda – spojrzenie na Bug z perspektywy kajaka to coś niesamowitego – widoki zapierają dech".

Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug jest doskonałą okazją do bliskiego poznania rzeki wraz z licznymi dorzeczami, starorzeczami, nieuregulowanym korytem i ciągle meandrującym, ale szybkim nurtem.

Towarzyszy jej naturalność brzegów oraz dzikość i tajemniczość najbliższej okolicy. Z uwagi na niewątpliwą egzotykę pogranicza, wspaniałe krajobrazy i życzliwych mieszkańców nadbużańskich wiosek rzeka Bug doskonale nadaje się do spływu.

W sobotnie przedpołudnie z mielnickiej Topoliny wyruszyła wycieczka z uczestnikami spływu, pokonując wzniesienia Mielnika i odwiedzając między innymi: kopalnię kredy, Górę Zamkową, i ruiny kościoła zamkowego oraz Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mielniku.

Po krótkim instruktażu zwodowano kajaki, które ruszyły w kierunku Wólki Nadbużnej. Tam na wszystkich czekał gorący posiłek, grill, ognisko i wspólna zabawa na terenie gminnego Parku Linowego.

W niedzielny poranek, tuż po śniadaniu, kajakarze wyruszyli w dalszą drogę do Drohiczyna.

Jednakże łatwo nie było. Kajakarze płynęli najpiękniejszą polską rzeką - Bug, intensywnie pracując wiosłami, a z techniką bywało różnie, czasem – jak pływanie asynchroniczne, czyli każdy w swoją stronę. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni i pytali, czy za rok też tak będzie można popływać.


Na zmęczonych, ale bardzo zadowolonych, naładowanych pozytywną energią kajakarzy na drohickiej plaży czekał pyszny domowy obiad. Ciepły posiłek był tym co pomogło nabrać energii po zmaganiach z wodą, wiatrem i słońcem. Zmęczeni lecz szczęśliwi z pełnym bagażem wyjątkowych wrażeń wyruszyli do swoich domów.

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Straży Granicznej w Mielniku, Wójtowi Gminy Siemiatycze Edwardowi Krasowskiemu, Wójtowi Gminy Mielnik Marcinowi Urbańskiemu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku, pracownikom Parku Linowego w Wólce Nadbużnej za pomoc w organizacji spływu.

Dziękujemy z całego serca sponsorom, dzięki którym kajakarze mogli doświadczyć co oznacza Podlaska gościnność i skosztować smaków nadbużańskich produktów: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim, siemiatyckiej Piekarni "Miś" i Polskiej Sieci Sklepów "Arhelan", „Komputronik” Siemiatycze.

Dziękujemy również patronom medialnym: podlasie24.pl, Katolickiemu Radiu Podlasie, Gazecie Współczesnej, Kurierowi Podlaskiemu – Głos Siemiatycz, Tygodnikowi Siedleckiemu za promowanie spływu i walorów turystycznych Podlasia Nadbużańskiego.

Do zobaczenia za rok na następnym

XX Promocyjnym Spływie Kajakowym rzeką Bug!

zdjęcia w wysokiej rozdzieczości i relacja również na facebook Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego: https://www.facebook.com/pg/wiadomosci.powiatu.siemiatyckiego/photos/?tab=album&album_id=2388452034773102


 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.