Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6313
W sumie: 39765

News

News zdjęcie id 1486

Punkt informacyjny programu "Czyste Powietrze" otwarto w siemiatyckim starostwie!

08.07.2019

Na pierwszym piętrze Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach otwarto dziś punkt informacyjno - konsultacyjny  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku. Mieszkańcy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania z rządowego programu "Czyste Powietrze" będą mogli zasięgnąć fachowych porad w specjalnym punkcie konsultacyjnym. W otwarciu biura terenowego WFOŚiGW i podpisaniu stosownej umowy uczestniczył: Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w MSWiA (dzięki jego staraniom taki punkt powstał w Siemiatyczach), Maciej Borzyszkowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

W siemiatyckiej placówce WFOŚiGW będzie można dowiedzieć się m.in. jakie zadania mogą być dofinansowane, jakie progi dofinansowania obowiązują i gdzie należy złożyć odpowiedni wnioski oraz jak prawidłowo go wypełnić. Informacje będą udzielane osobom, które dopiero zamierzają złożyć wniosek oraz osobom, które taki wniosek wypełniają.

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymują dofinansowanie na pokrycie do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Punkt konsultacyjny będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Doradca WFOŚiGW będzie dyżurował w siemiatyckim starostwie w pokoju 123 na I piętrze siemiatyckiego starostwa. Kontakt tel. (85) 749 94 74.

- Zainteresowanie programem Czyste Powietrze jest bardzo duże, a jednocześnie jest to dość skomplikowana materia, dlatego widzimy potrzebę bezpośredniego wyjścia do beneficjenta. W siemiatyckim punkcie konsultacyjnym nasz doradca energetyczny będzie udzielał informacji niezbędnych do złożenia wniosku – Maciej Borzyszkowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Zapewne z pomocy specjalisty chętnie skorzystają nie tylko mieszkańcy powiatu siemiatyckiego, ale też mieszkańcy z sąsiednich powiatów: wysokomazowieckiego, bielskiego i hajnowskiego.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki udzielane są za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOSiGW).

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe)
  • oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu
  • docieplenie przegród budynku
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • montaż lub modernizacje instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.