Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15349
W sumie: 169554

News

News zdjęcie id 149

Znamy zwycięzców "Jesiennych Treli" 2015

23.11.2015

Za nami XIX już edycja festiwalu piosenki „Jesienne Trele” organizowanego przez Zespół Szkół w Siemiatyczach. Po raz kolejny uzdolniona młodzież zaprezentowała swoje możliwości wokalne i instrumentalne zgromadzonej w Siemiatyckim Ośrodku Kultury dość licznej publiczności. Do tegorocznej edycji festiwalu przystąpiło 11 wykonawców.

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi" - słowa piosenki zawarte w tytule autorstwa Jonasza Kofty są ponadczasowe. Bo przecież każdy - i ten, kto umie śpiewać, i ten, któremu "trochę słoń" nadepnął na ucho, od czasu do czasu wydobywa z siebie różne dźwięki, bo „Czasami człowiek musi, inaczej się udusi, uuu". Jednak niektórym śpiewanie w czterech domowych kątach, szkole itd. nie wystarcza. Chcą, żeby usłyszał o nich świat: niektórzy zadowalają się tylko poklaskiem znajomych, a inni idą by stanąć i zaśpiewać na „Jesiennych Trelach”.

Większość uczestników przeglądu traktuje go bardzo poważnie, chce się rzeczywiście pokazać z jak najlepszej strony i podbić serca widzów i jury swoim śpiewem, zaś inni chcą nie do końca udanie odrobinę „błysnąć” przed znajomymi. Jednak w tego typu przeglądach nieocenioną rolę spełnia jury, które musi subiektywnie ocenić muzykującą młodzież.

Ostatecznie nagrodę Starosty Powiatu Siemiatyckiego otrzymał zespół „The Morning Breath of Coffin's Shop”, nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego Zespół wokalny MGOK w Drohiczynie, nagrodę Burmistrza Siemiatycz Majkel Parafiniuk, nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Siemiatycz zespół „Lepiej Trzy Razy W Prawo Niż Raz W Lewo”, Ola Kiryluk, Marysia Zaręba "zgarnęły" nagrodę Dyrektora Oddziału Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w Siemiatyczach, Katarzyna Król - nagrodę dyrektora Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, Kamila Skuliniec - nagrodę Rady Rodziców i Dyrektora Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Mateusz Borzym, Agata Wawrzyniak, Marcin Fiedoryszyn oraz grupa „Constellation” otrzymała dodatkową nagrodę Burmistrza Miasta Siemiatycze. Organizatorem festiwalu od lat jest samorząd uczniowski Zespołu Szkół w Siemiatyczach.

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.