Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17667
W sumie: 275819

News

News zdjęcie id 1495

SP ZOZ Siemiatycze otrzymał Certyfikat potwierdzający wdrożenie Normy DOS

16.07.2019

SP ZOZ Siemiatycze otrzymał Certyfikat potwierdzający wdrożenie Normy DOS – „Nowa Norma zarządzania jakością w domach opieki nad osobami starszymi – DOS”. Norma została wdrożona w Zakładzie Pielęgnacyjno Opiekuńczym. Certyfikat w obecności Wicestarosty Marka Bobla odebrał Dyrektor Andrzej Szewczuk z rąk Marty Domańskiej przedstawiciela QS Zurich Sp. z o.o. W siemiatyckim ZPO przebywa obecnie 25 pacjentów. Podstawowym celem Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego jest udzielanie świadczeń zdrowotnych chorym, którzy ze względu na zły stan zdrowia wywołany chorobą lub zmianami starczymi wymagają przez pewien czas stałej opieki pielęgniarskiej, połączonej z kontynuacją leczenia farmakologicznego, dietetycznego i rehabilitacyjnego, nie wymagają natomiast leczenia szpitalnego (hospitalizacji).

 

Norma zarządzania jakością DOS powstała w latach 2017-2018 w wyniku adaptacji brytyjskiego systemu Cared4 do warunków polskich. Nowa Norma zarządzania jakością w domach opieki nad osobami starszymi – DOS, jest standardem zarządzania i świadczenia usług przez wyspecjalizowane placówki na rzecz osób starszych. 
 
Norma DOS to system polityk i procedur oraz powiązanych z nimi formularzy, które usprawnią zarządzanie tymi placówkami, pozwolą weryfikować, czy świadczone usługi są bezpieczne, świadczone z należytą troską, zaspokajające potrzeby pacjentów i właściwie prowadzone. Procedury jakości i inne dokumenty wchodzące w skład tego systemu, zostały opracowane w celu spełnienia uznanych dobrych praktyk w polskich placówkach zajmujących się opieką nad osobami starszymi. 
 
Norma DOS ma na celu dostosowanie świadczonych usług do tych standardów, mając za wzór działający w Wielkiej Brytanii system Cared4 opracowany przez partnera – Bettal Quality Consultancy (BQC). Norma DOS jest nowością w skali całego kraju, jako standard dotyczący zarządzania jakością w placówkach opieki nad osobami starszymi oraz platforma do zarządzania dokumentami z nią związanymi. Jest rozwiązaniem uwzględniającym specyfikę branży i jest skierowana do konkretnych podmiotów. Określa wymagania wobec podmiotów zajmujących się opieką nad osobami starszymi, w zakresie zarządzania, zasobów ludzkich, realizacji usługi, opieki bezpośredniej oraz stałego doskonalenia. 
 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.