Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6777
W sumie: 24111

News

News zdjęcie id 1588

Mobilne legitymacje trafiły do uczniów ZST Czartajew

04.11.2019

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie – pierwsza szkoła w powiecie siemiatyckim, która wprowadza mLegitymację – mobilną legitymację szkolną w telefonie komórkowym.

   Wszystko dzięki aplikacji opracowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Pozwoli ona pobrać mLegitymację na telefon na podstawie danych autoryzacyjnych wydawanych przez szkołę. Dane, potrzebne do wygenerowania legitymacji, szkoły wprowadzą do systemu za pomocą specjalnego interfejsu www. Pracownik szkoły wpisze zlecenie za pomocą Profilu zaufanego. W odpowiedzi dostanie wydruk z kodem, który przekaże uczniowi.

Mobilna wersja legitymacji szkolnej zawiera te same dane, które można znaleźć w papierowej - imię, nazwisko ucznia, numer legitymacji oraz datę jej wydania, termin ważności, datę urodzenia, PESEL ucznia, adres zamieszkania, a także nazwę i adres szkoły.

  W razie kontroli, np. w autobusie, uczeń wyświetli legitymację w aplikacji, a kontroler zweryfikuje ją na trzy sposoby. W założeniach prawdziwość takiego dokumentu powinny potwierdzić elementy dynamiczne - hologram, falująca flaga i certyfikat. W razie wątpliwości, kontrolujący może użyć aplikacji weryfikującej, która pobiera mLegitymację i sprawdza zgodność z danymi w systemie. Może też sprawdzić dane przez internet. W razie utraty smartfona czy uszkodzenia aplikacji, szkoła będzie mogła unieważnić legitymację i wygenerować nową.      mLegitymację będzie mógł wyrobić po złożeniu odpowiedniego wniosku uczeń posiadający numer PESEL, na którym oparty jest system identyfikacji. Pozostali skorzystają z tradycyjnej formy papierowej, która nadal będzie obowiązywać. Na początek mLegitymacje będą dostępne tylko dla użytkowników telefonów z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej.

   Przez aplikację mobilną można kupić np. bilet, powinna również istnieć możliwość okazania uprawnienia do ulgi, szczególnie w sytuacji gdzie większość uczniów dojeżdża z różnych miejsc do naszej szkoły – informuje dyrektor i zarazem inicjatorka wprowadzenia innowacji szkolnej pani Marta Jakimiuk.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.