Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2660
W sumie: 243352

News

News zdjęcie id 1634

Wicemarszałek przekazał czek na15 milionów złotych na budowę siemiatyckiego basenu!

16.12.2019

Dziś na terenie budowy Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód (budowie krytej pływalni) w Siemiatyczach, Wicemarszałek Stanisław Derehajło przekazał Burmistrzowi Miasta Siemiatycze Piotrowi Siniakowiczowi symboliczny czek na sumę ponad 15 milionów złotych.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel i radny powiatowy Mariusz Cieślik.

- Cieszę się że wreszcie w Siemiatyczach doszło do porozumienia pomiędzy siłami politycznymi i społecznymi. to co się dzieje nie tylko w mieście Siemiatycze, a na terenie całego powiatu są bardzo dobrze rokującymi impulsami na przyszłość. Dziś z wielką radością wręczam burmistrzowi Piotrowi Siniakowiczowi ten czek, ale będzie szereg innych inwestycji, które tylko w ścisłej współpracy pomiędzy Zarządem Województwa Podlaskiego, Miastem Siemiatycze, Powiatem Siemiatyckim będą mogły być realizowane - mówił Wicemarszałek Stanisław Derehajło. - Chcemy wspólnie połączyć siły by mieszkańcy miasta i powiatu mogli korzystać z różnego rodzaju dobrodziejstw, które będą się pojawiały. Wierzę głęboko w to, że dla Podlasia Nadbużańskiego rysują się wielkie możliwości rozwoju w turystyce i drobnej działalności gospodarczej.

- Liczę na współpracę z powiatem bowiem z basenu będą korzystać nie tylko mieszkańcy Siemiatycz, ale całego naszego powiatu. Cieszę się z przekazanej tak potężnej dotacji, która pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji dla dobra mieszkańców Siemiatycz - mówił Burmistrz Piotr Siniakowicz. - Liczę na dalszą współpracę i realizację kolejnych inwestycji, na które miasto już pozyskało lub w przyszłości pozyska kolejne kwoty unijnych pieniędzy.

- Cieszy fakt, że miasto buduje basen i pozyskuje tak duże unijne środki finansowe. My również prowadzimy bardzo dużą, wielomilionową inwestycję - rozbudowę szpitala powiatowego - mówił Wicestarosta Marek Bobel. - Bardzo dobrze, że miasto zrealizuje też projekt rewitalizacji części miasta. Każda unijna złotówka zainwestowana w naszym powiecie jest bardzo cenna i na pewno zaowocuje dla dobra nas wszystkich. Liczę na współpracę z Miastem Siemiatycze i Zarządem Województwa Podlaskiego przy realizacji innych projektów.

„Międzynarodowe Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach” to oficjalna nazwa basenu, którego budowę jesienią 2018 roku rozpoczęto w Siemiatyczach.

Termin zakończenia budowy basenu ustalono na 15 października 2020 roku.
 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.