Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10032
W sumie: 164237

News

News zdjęcie id 1823

Latem przyszłego roku pojedziemy nową drogą rowerową z Siemiatycz do Czartajewa! Umowa na projekt i budowę została podpisana!

15.07.2020

Dziś w siemiatyckim starostwie podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo rowerowej od Siemiatycz do Czartajewa, która będzie budowana wzdłuż ulicy Ciechanowieckiej i Białostockiej - o długości 2 km 840 metrów. Wartość inwestycji to ponad 7 milionów 736 tys. złotych. Wykonawcą prac będzie firma „Maksbud” z Bielska Podlaskiego.

Jak mówił podczas uroczystości Wojciech Borzuchowski Dyrektor GDDKiA w Białymstoku ścieżka powstanie dzięki staraniom powiatu siemiatyckiego, a w szczególności Wicestarosty Marka Bobla i ogromnej przychylności ze strony Ministerstwa Infrastruktury. Przy podpisaniu umowy obecni byli radni powiatowi. Działania powiatu zostały wsparte przez posła Jarosława Zielińskiego, który bardzo mocno zaangażował się w sprawie pozyskania z budżetu państwa środków finansowych na realizację tej inwestycji. 

- Chcę jasno powiedzieć iż niemożliwa byłaby realizacja przedmiotowej inwestycji bez ogromnego wsparcia ze strony Posła Jarosława Zielińskiego oraz przychylności ze strony Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka - mówił Wicestarosta Marek Bobel. W imieniu całej społeczności dziękuję za zrozumienie i okazaną nam wszystkim pomoc.

O budowie ścieżki pieszo - rowerowej, mówiło się od lat. Dziś już wiadomo, że trasa dla pieszych i rowerzystów powstanie! Zawarta umowa pomiędzy GDDKiA i spółką „Maksbud” zakłada iż ścieżka ma zostać wybudowana do listopada 2021 roku. Jednak prezes spółki „Maksbud” Jan Miniuk poinformował iż firma zrobi wszystko, by ścieżka była gotowa dla mieszkańców i turystów już z początkiem lipca 2021 roku.

Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze również z drogą wojewódzką 690 w kierunku Ciechanowca. Inwestycja będzie możliwa dzięki rządowemu wsparciu (w 100% finansowana z budżetu państwa - bez konieczności udziału któregokolwiek z samorządów)!

Ścieżka rozpocznie swój bieg - na wysokości skrzyżowania ulicy Ciechanowieckiej z ulicą Lewandowskiego (przy stacji paliw "Circle K" i na wysokości kaplicy Św. Anny) wzdłuż ogródków działkowych przy dawnym POM-ie i dalej poprowadzi nas ulicą Ciechanowiecką (obok stacji paliw “Żerpol”, sklepu “Media Expert”) aż do drogi wojewódzkiej Siemiatycze - Ciechanowiec i do Czartajewa aż do skrzyżowania z ulicą Spacerową (na klinie Połosy).

Podczas budowy powstanie specjalna kładka na rzece Kamionce. Droga pieszo-rowerowa na całej długości będzie posiadała sztuczne oświetlenie. Trzymajmy więc wszyscy kciuki za szybką i sprawną realizację tej potrzebnej dla nas wszystkich inwestycji drogowej.

 

 

 

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.