Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 26452
W sumie: 103381

News

News zdjęcie id 1898

W czartajewie uczniowie odebrali stypendia

15.10.2020

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie przystąpił do programu stypendialnego Fundacji Św. Mikołaja, którego celem jest pomoc najbardziej zaangażowanym i najzdolniejszym uczniom. Trudna sytuacja materialna stanowi poważną barierę w rozwoju edukacyjnym. Stąd pomysł, aby wesprzeć młodych, aktywnych ludzi i pomóc im w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. Środki na stypendia zbierane są przez szkołę, a fundacja je podwaja, a czasem nawet potraja. Dzięki temu każda złotówka wpłacona na konto szkoły zyskuje zupełnie inną wartość.

    Działań było sporo: sprzedaż ciasta na zebraniach z rodzicami, kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych, zbiórki facebookowe, charytatywny bal Walentynowy, sprzedaż wykonanych przez młodzież mydełek, zbiórki do puszek na terenie miasta Siemiatycze i w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie, dobrowolne wpłaty od absolwentów i przyjaciół szkoły.

    Ostatecznie na koncie programu stypendialnego udało się zgromadzić kwotę 16.318 zł. Dało to Zespołowi Szkół Technicznych w Czartajewie 3 miejsce w kraju w kategorii szkół ponadpodstawowych w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

    Uczeń szkoły, aby uzyskać taką pomoc musi spełniać określone wymagania. Kryteriami są: dochód na osobę w rodzinie (nie wyższy niż 1500 zł na jednego członka rodziny), średnia ocen z roku poprzedzającego przyznanie stypendium (nie niższa niż 4,0), inne osiągnięcia(naukowe, sportowe, artystyczne, w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych, itp. w ciągu ostatniego roku) oraz aktywność społeczno – kulturalna (aktywna działalność w organizacjach i stowarzyszeniach nieformalnych; działalność w lokalnych organizacjach, pełnienie funkcji w organizacjach harcerskich, wolontariat, np. w schronisku dla zwierząt, aktywność poparta osiągnięciami w samorządzie szkolnym, działalność artystyczna pro bono, np. występ na koncertach charytatywnych, organizowanie występów artystycznych dla dzieci z domu dziecka, aktywność na rzecz kultury, np. redagowanie gazetki szkolnej, organizowanie wystaw w szkole, zaangażowanie na rzecz wspólnoty religijnej, itp.)

    Zgodnie z regulaminem programu stypendialnego, zostało przyznanych 8 stypendiów po 2 tys. zł. Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej stypendia wręczyli starosta powiatu siemiatyckiego Jan Zalewski oraz dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Marta Jakimiuk. Otrzymali je: Karolina Kowalczuk ( klasa 4 technikum ekonomicznego), Barbara Puchacz (klasa 4 technikum ekonomicznego), Kamila Stępkowska (klasa 4 technikum usług fryzjerskich), Bartłomiej Tymosiak (klasa 4 technikum elektrycznego), Adrian Zalewski (klasa 3 technikum ekonomicznego), Weronika Mantura (klasa 2 technikum architektury krajobrazu), Maria Magdalena Jurczak (klasa 2 technikum usług fryzjerskich), Marcin Lewandowski (klasa 1 technikum informatycznego).

    Fundacja Św. Mikołaja przyznała w ramach tego programu 50 szkołom w kraju po 2 laptopy do przekazania uczniom. W tej wyróżnionej grupie znalazł się Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie. Sprzęt komputerowy otrzymają: Bartłomiej Tymosiak (uczeń klasy 4 technikum elektrycznego) oraz Mateusz Puch (uczeń klasy 2 technikum informatycznego).

  Szkoła w Czartajewie zwraca się o pomoc: Wszystkich rodziców, absolwentów, przyjaciół szkoły i ludzi dobrej woli, prosimy o wspieranie w dalszym ciągu naszego programu stypendialnego. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej szkoły(zakładka: „Wspieram szkołę”) lub bezpośrednio na konto: 73 1090 0004 9149 0000 0000 0519.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.