Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23163
W sumie: 132039

News

News zdjęcie id 227

Z fotografią za pan brat

25.01.2016

W siemiatyckim Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki rozstrzygnięto X edycję konkursu fotograficznego pod tytułem „To, co najpiękniejsze…- powiat siemiatycki w obiektywie”. Do rywalizacji zgłoszono 18 zdjęć autorstwa ośmiu osób: Justyna Kruszewskiej, Kamili Kamieńskiej, Magdaleny Kowalczuk, Magdaleny Morzy, Diany Piotrowskiej, Małgorzaty Tatarczuk, Zuzanny Kazuli, Paulina Kiczko. 14 stycznia w czytelni szkolnej miały miejsce obrady konkursowego jury w składzie: dyrektor Bożena Krzyżanowska, Renata Prokopiak – instruktorka plastyki Siemiatyckiego Ośrodka Kultury oraz Anna i Jacek Wysoccy - fotografowie. Bożena Krzyżanowska podziękowała członkom jury spoza szkoły za współpracę i profesjonalne uwagi, a także przekazała pamiątkowe dyplomy oraz książki pt. „70 lat LO w Siemiatyczach”.

Komisja zwróciła uwagę na wysoki poziom techniczny i artystyczny tegorocznych prac i uznała, że wszystkie zasługują na nagrody i wyróżnienia. Dwóm uczennicom klasy III C LO przyznano równorzędne I miejsce. Za fotoreporterskie oko i doskonały refleks nagrodę otrzymała Justyna Kruszewska, a za umiejętność zatrzymania chwili i zaskakujące skojarzenia - Małgorzata Tatarczuk. Okazało się, że drugim miejscem wyróżniono również dwie maturzystki. Jury przyznało drugą lokatę Kamili Kamieńskiej z kl. III A LO- za doskonały warsztat i dostrzeżenie abstrakcji w rzeczywistości oraz Magdalenie Kowalczuk z kl. III E za uchwycenie chwili i cudne oczy fotografowanego psiaka. W pracach Zuzanny Kazuli z kl. I A komisja doceniła umiejętność zauważania piękna przyrody z bliska i z daleka. Jury przyznało również trzy wyróżnienia: Magdalenie Morzy z kl. III C LO- za dobrą kompozycję i wrażliwość na piękno, Paulinie Kiczko z kl. I B LO- za dobrą technikę i umiejętność obserwacji, Dianie Piotrowskiej z kl. III A – za ciekawe spojrzenie na przestrzeń i intrygujące światło.

Z okazji jubileuszu konkursu w ty roku także społeczność szkolna mogła wybrać najpiękniejsze zdjęcia. W głosowaniu, które trwało od 11 do 15 stycznia, udział wzięło 127 osób. Najwięcej, bo aż 46 osób zagłosowało na zdjęcia z numerem 8, czyli prace Justyny Kruszewskiej z kl. IIIC, w związku z czym to właśnie w jej ręce trafiła pierwsza nagroda publiczności.

Podsumowanie konkursu fotograficznego i rozdanie nagród miało miejsce 19 stycznia w bibliotece szkolnej. Nagrody i dyplomy wręczyła młodym miłośnikom fotografii dyrektor Bożena Krzyżanowska. Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze, a nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców oraz siemiatycka księgarnia „Pod Kasztanem”.

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.