Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10021
W sumie: 164226

News

News zdjęcie id 249

Debatowano o bezpieczeństwie w powiecie – mapa zagrożeń

05.02.2016

W czwartek, 4 lutego w starostwie odbyła się pierwsza z debat dotycząca ustalenia mapy zagrożeń na terenie powiatu siemiatyckiego. Organizatorami spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach i Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach. Tworzenie powiatowej mapy zagrożeń ma na celu czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju różnego rodzaju zagrożeń. Mapa ma powstać nie tylko na bazie policyjnych statystyk, ale także przy udziale innych instytucji, jak i mieszkańców.

Zebrane w ramach współpracy z lokalnymi społecznościami informacje - odpowiednio usystematyzowane w dalszej kolejności określą skalę i rodzaj zagrożeń występujących na objętym nią terenie. Na jej podstawie łatwiej będzie zidentyfikować niebezpieczeństwa, a następnie zaplanować racjonalne działania służb w miejscach, gdzie okaże się to społecznie uzasadnione.

Spotkanie w starostwie rozpoczęło się od przedstawienia ubiegłorocznych statystyk odnośnie różnego rodzaju przestępstw, wykroczeń, czy zdarzeń drogowych. Jak się okazuje najwięcej wykroczeń i przestępstw notowanych jest w mieście Siemiatycze (największe skupisko mieszkańców powiatu). Tylko w 2015 roku w samych Siemiatyczach odnotowano aż 50 przestępstw narkotykowych. Z danych policyjnych wynika, że najbezpieczniej jest w gminie Mielnik i Perlejewo.

Po wystąpieniu kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, głos oddano włodarzom gmin, radnym i mieszkańcom. Debata trwała ponad 2 godziny i będzie kontynuowana podczas spotkań w każdej z gmin w powiecie siemiatyckim.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa to element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym przez współpracę z instytucjami i społeczeństwem. To narzędzie, które ma pozwolić na rzetelne i czytelne przedstawienie mieszkańcom skali i rodzaju występujących zagrożeń.

To inaczej zwizualizowany stan bezpieczeństwa - jak powiedział w jednym z wywiadów prasowych Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jednym z najważniejszych czynników, na podstawie których można będzie kształtować struktury terenowe Policji. Będzie także punktem wyjścia do decyzji związanych z takim rozlokowaniem struktur Policji, które pozwoli na zapewnienie jednakowego, wysokiego poziomu bezpieczeństwa w całym kraju.”

 

 

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.