Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15354
W sumie: 169559

News

News zdjęcie id 257

Ważne rozmowy o rolnictwie

15.02.2016

W Starostwie Powiatowym Siemiatyczach odbyło się spotkanie reprezentantów Podlaskiej Izby Rolniczej. W debacie brał udział starosta Jan Zalewski, przedstawiciele głównych instytucji obsługujących rolnictwo, tj lokalnych oddziałów: Agencji Nieruchomości Rolnych, Ośrodka Doradztwa Rolniczego, itd. Spotkaniu przewodniczył Grzegorz Leszczyński prezes Podlaskiej Izby Rolniczej. Omówione zostały aktualności w zakresie funkcjonowania rolniczych instytucji oraz nadchodzące zmiany w zasadach wsparcia rolnictwa.

Ważnym tematem okazały się odszkodowania i świadczenia kompensujące straty w uprawach powstałe na skutek ubiegłorocznej suszy. Poruszano temat ASF, dalszej dzierżawy i sposobu wykupu ziemi od Agencji Nieruchomości Rolnej. Rolnicy podkreślali, że mają coraz większe straty w uprawie roślin spowodowane przez dziką zwierzynę i oczekują znacznie skuteczniejszych działań państwa w sferze odszkodowań.

Obecny na spotkaniu starosta Jan Zalewski zapewnił rolników, że powiat nadal będzie prowadził prace związane ze scaleniami gruntów. Tym razem na terenie gminy Dziadkowice i Perlejewo. Powiat będzie również zabiegał o jak największe środki zewnętrze, które umożliwią dalszą modernizację dróg powiatowych stanowiące podstawowy szkielet komunikacyjny w powiecie siemiatyckim.

- Dla mnie to bardzo cenne, że mogę spotkać się z przedstawicielami samorządu rolniczego. Jest to bardzo dobra okazja, aby podziękować rolnikom za ich wielki trud, za codzienny chleb i bezpieczną żywność. Czasami właśnie zapominamy o tym, że podstawą życia człowieka jest ten symboliczny bochen chleba i nikt inny jak tylko rolnik może nam go wypracować. Pomimo, że nastąpiła mechanizacja w rolnictwie, że w wielu pracach pomagają nam coraz to nowsze maszyny to rąk rolnika nie da się zastąpić - mówił podczas spotkania starosta Jan Zalewski - W naszym powiatowym środowisku funkcjonują mniejsze i większe gospodarstwa rolnicze z pożytkiem dla nas wszystkich. Nikt tak jak rolnik nie zna życia, dlatego chylę czoła przed Wami, bo jesteście solą Nadbużańskiej Ziemi. W powiecie siemiatyckim jesteśmy zawsze otwarci na dialog ze środowiskiem rolniczym.

 

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.