Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18570
W sumie: 127446

News

News zdjęcie id 261

Współpraca dyrektorów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

18.02.2016

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów spotkali się w siemiatyckim starostwie w celu rozmowy i zacieśnienia współpracy między szkołami. Dyskutowali nad ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i wymieniali się doświadczeniami związanymi z zarządzaniem szkołami. Dyrektorzy liceów, techników i szkół zawodowych przekazali ofertę swoich szkół wraz z nowymi kierunkami, które będą wprowadzane od kolejnego roku szkolnego. Oferta edukacyjna w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu siemiatyckiego jest naprawdę bogata, a poziom nauczania wysoki. Starosta Jan Zalewski, który powitał przybyłych gości z terenu całego powiatu przekonywał dyrektorów gimnazjów do tego, by Ci zachęcali młodzież do podjęcia nauki w szkołach średnich znajdujących się w powiecie siemiatyckim.

Podczas debaty Marta Swajda kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Siemiatyczach przedstawiła zebranym szczegółowe dane dotyczące lokalnego rynku pracy. Poinformowała jakie będą w przyszłych latach najbardziej poszukiwane przez pracodawców profesje na terenie powiatu, województwa i całego kraju. W przypadku których zawodów najłatwiej będzie znaleźć zatrudnienie.

Podczas spotkania szeroką gamę wolnych miejsc pracy zaprezentowali przedstawiciele spółki „Pronar”. Mówili o dalszej rozbudowie siemiatyckiego zakładu i chęci zatrudnienia osób z fachem w ręku. Dewizą „Pronaru” jest inwestowanie w ludzi. To oni są najważniejszym ogniwem firmy, więc istotnym priorytetem jest rozwój kapitału ludzkiego.

Firma rozwija swoje produkty i technologie w oparciu o wiedzę i doświadczenie wykształconej i nowocześnie zarządzanej kadry. Młodzi ludzie, stawiając pierwsze zawodowe kroki uzyskują opiekę i pomoc, co pozwala im w krótkim czasie zyskać miano specjalisty w branży.

Spółka oferuje pracę przedstawicielom wielu różnych zawodów – wśród poszukiwanych specjalności są między innymi specjaliści ds. handlu, konstruktorzy, technolodzy i automatycy, spawacze i operatorzy malarni itd. Na koniec starosta oraz dyrektorzy szkół zwiedzili siemiatycki zakład „Pronaru”. Organizatorem całej debaty było Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach.

 

Starosta

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.