Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17669
W sumie: 275821

News

News zdjęcie id 262

Siemiatyccy strażacy podsumowali ubiegły rok

19.02.2016

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach odbyła się narada roczna funkcjonariuszy siemiatyckiej straży pożarnej, w czasie której podsumowano miniony rok. Podczas narady przedstawiono charakterystykę zagrożeń w powiecie, stan wyposażenia sprzętowego oraz organizację i funkcjonowanie operacyjne jednostek ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiono problemy nurtujące jednostki straży pożarnych, tak ochotnicze jak i Państwowej Straży Pożarnej oraz szukano sposobów ich rozwiązania. Ponadto zaprezentowano zamierzenia i plany działań na bieżący rok.

W roku 2015 odnotowano ponad 654 zdarzeń (w 2014 roku 479), w których uczestniczyli strażacy. W akcjach uczestniczą zarówno strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy są wspierani przez strażaków ochotników z terenu całego powiatu. Warto podkreślić, że bardzo często na miejscu zdarzeń, które usuwamy na terenie powiatu siemiatyckiego spotykają się wszystkie podmioty i służby ratownicze. Ta współpraca układa się bardzo dobrze, a wzajemne działania i pomoc pozwalają profesjonalnie usuwać powstałe zdarzenia.

Obecny podczas odprawy Podlaski Komendant Wojewódzki PSP brygadier Jarosław Wendt podziękował siemiatyckim strażakom za miniony trudny rok służby, w którym to strażacy zapewnili wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu siemiatyckiego.

Komendant Powiatowy PSP brygadier Jerzy Sitarski podziękował władzom powiatu oraz przedstawicielom gmin za wsparcie udzielane komendzie PSP. Słowa podziękowania skierowano również pod adresem szefów, właścicieli firm i podmiotów współpracujących i wspierających Państwową Straż Pożarną.

Wicestarosta siemiatycki Marek Bobel podziękował strażakom za profesjonalizm i poświęcenie, jakie wykazują podejmując niebezpieczne zadania oraz za gotowość do niesienia pomocy innym. Zaznaczył, że społeczeństwo uważa iż praca w mundurze strażackim to zaszczyt, ale też i duża odpowiedzialność, gdyż na pracy strażaka spoczywa wiele oczekiwań, między innymi takich jak odwaga, wiedza, dyscyplina, a także umiejętność współpracy z innymi służbami. Wicestarosta podkreślił, że w różnego rodzaju akcjach ratowniczych jednostka Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach sprawdza się doskonale opierając się w swoich działaniach, zarówno ćwiczebnych, jak i bojowych, na umiejętności współpracy z innymi służbami. Na koniec wystąpienia wicestarosta Marek Bobel raz jeszcze podziękował siemiatyckim strażakom za to, że każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu i spieszą im z pomocą, narażając własne zdrowie i życie.

Oprócz działalności typowo ratowniczej strażacy realizują ćwiczenia, szkolenia, pokazy oraz włączają się imprezy organizowane na terenie miasta i powiatu. Tego typu przedsięwzięcia to również ważny element związany z promowaniem pożarnictwa, doskonaleniem technik i rzemiosła ratowniczego. Stan etatowy Komendy Powiatowej PSP to: 44 strażaków i 2 pracowników cywilnych. Roczny budżet jednostki wynosi około 3 milionów 220 tysięcy złotych. W ubiegłym roku pozyskano sprzęt za kwotę ponad 2 milionów 440 tysięcy złotych.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.