Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5619
W sumie: 22953

News

News zdjęcie id 304

Przypadek "Świńskiej grypy" w siemiatyckim szpitalu – wprowadzono ograniczenia odwiedzin pacjentów

Na siemiatyckim Oddziale Intensywnej Terapii przebywa kobieta zarażona wirusem AH1N1 tzw. „świńska grypa”. Kontakt z pacjentką ma jedynie personel medyczny. W związku z wykryciem wirusa dyrekcja siemiatyckiego szpitala wprowadza obostrzenia jeśli chodzi o odwiedziny chorych. Otóż od dziś (21 marca) jednego pacjenta może w tym samym czasie odwiedzać tylko 1 osoba. Nie wskazane jest aby na teren siemiatyckiego szpitala przyprowadzać zdrowe dzieci, bądź osoby o obniżonej odporności. Na razie, jak informuje dyrekcja szpitala, nie ma zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa, ale odwiedzając pacjentów należy zachować ostrożność.

62-letnia kobieta jest mieszkanką powiatu łosickiego. Wcześniej przebywała na oddziale wewnętrznym łosickiego szpitala. Następnie trafiła na siemiatycki OIT. Wykonane badanie laboratoryjne, niestety wykazało, że jest ona zarażona wirusem tzw. „świńskiej grypy”.

Objawy grypy A/H1N1 przypominają tradycyjną grypę. Są nimi: wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, oraz kostno-stawowe, ból głowy, ból gardła, oraz suchy kaszel, uczucie wyczerpania i ogólnego rozbicia, brak apetytu, ból w okolicy ucha. Mogą wystąpić również: katar, nudności, biegunka lub wymioty. Czasami nawet pojawia się: sztywność, utrata przytomności oraz dezorientacja. Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób starszych. Jeśli mamy typowe objawy - gorączkę, bóle mięśni, ból głowy, dreszcze - trzeba pójść do lekarza, a gdy już wiemy, że to grypa - zostać w domu, zachować dystans wobec rodziny i przyjaciół, unikać skupisk ludzi. Kaszlących dzieci nie należy wysyłać do przedszkola lub szkoły.

 

Nie lekceważ grypy. Chroń siebie i innych:

- przestrzegaj zasad higieny oddychania – w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową,

- jak najczęściej myj ręce wodą z mydłem,

- unikaj masowych zgromadzeń, bliskiego kontaktu „twarzą w twarz” z innymi ludźmi w transporcie publicznym - zwłaszcza podczas dłuższych podróży,

- zadbaj, aby również twoje dziecko przestrzegało powyższych zaleceń,

- przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła lub duszność zgłoś się do lekarza. W przypadku podejrzenia lub rozpoznania grypy nie idź do pracy, zostań w domu do czasu ustąpienia objawów

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.