Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18559
W sumie: 127435

News

News zdjęcie id 341

Umowa o współpracy podpisana - w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie powstaną klasy akademickie

22.04.2016

Od września w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach powstaną „Klasy Akademickie”. Oznacza to, że wykładowcy UPH będą prowadzić cykliczne wykłady w szkole średniej w Czartajewie, a uczniowie będą coraz częściej pojawiać się na uczelni. W piątek, 22 kwietnia została zawarta umowa partnerska między Zespołem Szkół Rolniczych w Czartajewie, a Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Porozumienie podpisała Rektor UPH prof. dr hab. Tamara Zacharuk i Dyrektor ZSR Czartajew Alfred Bajena. Wydarzenie to miało miejsce w Pałacu Ogińskich w Siedlcach. Rangi zawarciu umowy dodawała obecność wielu znakomitych osób ze środowiska uniwersyteckiego, m. in. Prorektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Karczmarczyk, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych prof. dr hab. Wiesława Barszczewska, Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych dr Jolanta Brodowska-Szewczuk. Dziekan Wydziału Przyrodniczego prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska Prorektor ds. nauki prof. dr hab. Kazimierz Jankowski.

W ramach porozumienia Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny zobowiązuje się do zorganizowania i przeprowadzenia na rzecz szkoły wielu działań wspierających doskonalenie procesu dydaktycznego, m.in. wykładów, ćwiczeń, dyskusji dla uczniów i nauczycieli. W planach jest także wspólna realizacja projektów naukowo-badawczych.

- Cieszymy się bardzo z tego, że podpisujemy umowę partnerską właśnie ze szkoła średnią z terenu powiatu siemiatyckiego. Utworzenie klas akademickich to bardzo dobra szansa dla młodzieży do pogłębiania nauki i kształtowania dalszej kariery zawodowej. Obejmujemy patronatem oddziały klasowe szkoły o profilu: technik ekonomista, technik informatyk i technik architektury krajobrazu - mówiła rektor UPH prof. dr hab. Tamara Zacharuk. - Dla uczniów oznaczać to będzie dostęp do wykładowców i zasobów uczelni, większe szanse na zapoznanie się z tym, czym co uczelnia oferuje i jakie możliwości rozwoju stwarza. Będą mieli dostęp do informacji z pierwszej ręki, do najnowszych wyników i kierunków badań. Z kolei dzięki współpracy ze szkołą nasza uczelnia będzie mogła skuteczniej wyławiać prawdziwe talenty, ludzi z pasją, czy wręcz tę pasję w nich kształtować. Chcemy by młodzież ucząca się w Czartajewie jak najczęściej przyjeżdżała do nas, na specjalnie organizowane wykłady. Misją naszego uniwersytetu jest między innymi to, byśmy kształcili wysokiej klasy specjalistów potrzebnych dla firm i różnego rodzaju instytucji z naszego regionu. Poprzez wspólnie projekty chcemy pozyskiwać środki unijne na różnego rodzaju działania edukacyjne. Zrobimy wszystko, by szkoła była zadowolona ze współpracy z uniwersytetem.

Możliwość uczestniczenia w życiu studenckim, wzięcia udziału w różnego rodzaju imprezach organizowanych przez studentów i wykładowców, to z pewnością szansa bliższego poznania środowiska, które dla wielu uczniów technikum stanie się przestrzenią edukacyjną po egzaminach maturalnych. Bogactwo propozycji, jakie niesie umowa, zostanie z pewnością wykorzystane w kształceniu na wszystkich kierunkach realizowanych w ramach pracy ZSR Czartajew. Taka szansa, stworzona uczniom przez dyrekcję, a której realizację wspomagać będzie kadra pedagogiczna, z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami szkoły.

 

Starosta

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.