Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2629
W sumie: 36081

News

News zdjęcie id 344

Ciekawy „Dzień Otwarty” w ZSR Ostrożany

26.04.2016

Dzień Otwarty okazał się interesującym doświadczeniem dla uczestników i organizatorów. Każdy mógł się przekonać, że Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach jest szkołą przyjazną uczniom, oferującą naukę w nowoczesnych pracowniach dydaktycznych wyposażonych w najnowsze sprzęty audiowizualne ułatwiające i uatrakcyjniające zajęcia lekcyjne. W spotkaniu z uczniami gimanazjum uczestniczył starosta Jan Zalewski, który przedstawił szereg korzyści płynących z podjęcia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych ZSR Ostrożany.
 

W ZSR Ostrożanach uczniowie mają możliwość uczenia się w wybranym przez siebie kierunku kształcenia i rozwijać swoje zainteresowania pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej.

Około 160 gimnazjalistów pod opieką uczniów ZSR zwiedzali halę sportową, siłownię, poszczególne pracownie, sekretariat, internat, stołówkę, itd. Mieli okazję porozmawiać z dyrektorem i nauczycielami. Krótko mówiąc, przekonali się, że szkoła jest przyjazna i bezpieczna, a nauczyciele są mili i życzliwi uczniom. Bowiem wszyscy czują się tu jak u siebie.

Uczniowie i nauczyciele ZSR Ostrożany przygotowali dla gości okazałe stoiska prezentujące poszczególne typy szkół:

- technik rolnik

- technik żywienia i usług gastronomicznych

- technik hotelarstwa

- technik obsługi turystycznej

- technik ochrony środowiska

- liceum ogólnokształcące z rozszerzonym programem zagadnień bezpieczeństwa powszechnego

- zasadnicza szkoła wielozawodowa

 

- Zachęcamy uczniów klas trzecich gimnazjów, aby dołączyli do naszej wielkiej szkolnej rodziny. Jak co roku, zaproszona młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły. Przygotowany program zajęć cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów – mówi Jan Kobus dyrektor ZSR Ostrożany. - Szkołę prezentowała nasza młodzież, oprowadzając gości po całym jej terenie. Mogli degustować wyroby gastronomiczne przygotowane przez uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Odwiedzali szkolny internat, warsztaty szkolne i obiekty sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bogato wyposażone szkolne pracownie. Kandydaci mogli skonfrontować nasze propozycje z możliwościami realizacji i stworzonymi warunkami do przyszłego kształcenia.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.