Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5300
W sumie: 22634

News

News zdjęcie id 397

Mamy najlepszych rolników w Polsce! Ogromny sukces GOSPODARZY z Powiatu Siemiatyckiego

15.06.2016

Anna i Sylwester Jaszczołtowie rolnicy z Powiatu Siemiatyckiego, a dokładnie wsi Jaszczołty w gminie Grodzisk zostali krajowymi mistrzami konkursu "AgroLiga 2015". Ich gospodarstwo rolne zostało uznane za najlepsze w Polsce. Ta nagroda w środowisku rolniczym nazywana jest "Oskarem" i cieszy się wielkim uznaniem. Konkurs wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. "AgroLiga" organizowana jest od 20 lat – na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Sukces Jaszczołtów jest tym większy, że konkurencja w tym roku była ogromna.


 

Uroczysta gala, na której nagrody wręczał prezydent Andrzej Duda, odbyła się 14 czerwca w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Prezydent podkreślił, że działalność pary podlaskich rolników dowodzi tego, że w Polsce można odnieść sukces. W uroczystości udział wzięli starosta Jan Zalewski, wicestarosta Marek Bobel, wójt gminy Grodzisk Antoni Tymiński.

Jesteście Państwo przykładem, niezwykle ważnym dla Polski wzorcem, że można na wsi, że można w związku z produkcją rolną czy w związku z produkcją dla rolnictwa odnieść sukces - mówił Prezydent Andrzej Duda. - Dziękuję za to, bo bardzo potrzebujemy zwłaszcza młodych ludzi, którzy będą chcieli na wsi żyć, którzy będą chcieli dla nas produkować. 

Podczas uroczystości starosta Jan Zalewski i wicestarosta Marek Bobel przekazali rodzinie Jaszczołtów list gratulacyjny oraz pamiątkowy szklany grawerton. Życzyli dalszych sukcesów i podziękowali za godne reprezentowanie Powiatu Siemiatyckiego na arenie ogólnopolskiej.

Dziś zgromadzili się tutaj najlepsi wśród najlepszych – mówił wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. – Gratuluję szczególnie tegorocznym laureatom, którzy potrafili w trudnym dla rolnictwa okresie rozwijać swoją produkcję. To ogromny wysiłek, za co bardzo Państwu dziękuję.

Celem organizowanego konkursu jest promowanie nowoczesnego rolnictwa i tych producentów rolnych, którzy dzięki pomysłowości, inicjatywie i wykorzystywaniu narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej UE modernizują i rozwijają swoje gospodarstwa. Drugim, równie ważnym celem, jest kreowanie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i rolnictwa. O zwycięstwo w konkursie co roku ubiega się coraz więcej uczestników.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.