Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 188
W sumie: 188

News

News zdjęcie id 440

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z ASF

12.08.2016

W związku z wykryciem ogniska ASF w Niemirowie, 11 sierpnia odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zwołane zostało przez Starostę Siemiatyckiego na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu siemiatyckiego.

W trakcie posiedzenia Mirosław Tołwiński Powiatowy Lekarz Weterynarii omówił zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) w powiecie siemiatyckim i skutki wystąpienia ogniska tej choroby w gminie Mielnik. Na terenie gospodarstwa bezzwłocznie zostały podjęte działania mające na celu likwidację ogniska choroby. Mówił także o tym jak rozpoznać objawy ASF i o konieczności natychmiastowego powiadomienia o podejrzeniu choroby powiatowego inspektoratu weterynarii lub zgłoszenia podejrzenia do właściwego wójta, czy burmistrza.

Starosta Siemiatycki zaapelował do służb i inspekcji o jak najlepszą współpracę i potraktowanie choroby ASF jako bardzo ważnego tematu, który będzie miał istotny wpływ między innymi na sytuację ekonomiczną rolników z powiatu siemiatyckiego.

PZZZ w Siemiatyczach zwróci się do kół łowieckich, posiadających obwody łowieckie na terenie powiatu siemiatyckiego, do wykonywania odstrzałów zgodnie z rocznymi planami łowieckimi w celu zmniejszenia populacji dzika.

Podjęte zostaną wśród mieszkańców wsi i miast powiatu siemiatyckiego kolejne działania profilaktyczne i informacyjne o źródłach oraz przyczynach powstawania i roznoszenia choroby afrykańskiego pomoru świń oraz sposobów ich zapobiegania.

W najbliższych dniach zorganizowane zostanie spotkanie z hodowcami trzody chlewnej z powiatu siemiatyckiego celem omówienia skutków wystąpienia choroby ASF na terenie powiatu.

Według danych ARiMR na terenie powiatu siemiatyckiego hodowlą trzody chlewnej zajmuje się 460 gospodarstw rolnych, a pogłowie świń wynosi około 30 tysięcy sztuk.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.