Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5681
W sumie: 23015

News

News zdjęcie id 501

50 lat siemiatyckiej "Tysiąclatki"

03.10.2016

W życiu każdego z nas są takie chwile i miejsca, których się nie zapomina. Takim miejscem z pewnością jest szkoła znajdująca się przy ulicy Świętojańskiej w Siemiatyczach obchodząca w tym roku Jubileusz 50-lecia działalności. W dawnym budynku Szkoły Podstawowej nr 2 od kilkunastu lat znajduje się Gimnazjum nr 1. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się 30 września nabożeństwem w cerkwi i mszą świętą w kościele. Następnie wszyscy udali się do gmachu gimnazjum na uroczystą akademię.

W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele, dyrekcja, absolwenci, uczniowie oraz zaproszeni goście. Powiat siemiatycki reprezentował wicestarosta Marek Bobel.

Dyrektor placówki Janusz Łopuski z dumą mówił o dorobku szkoły, wypracowanych tradycjach, jej renomie, klimacie wzajemnej życzliwości oraz ludziach zaangażowanych w swoją pracę, pełnych twórczego zapału, otwartych i wrażliwych na potrzeby młodzieży. Wyraził uznanie dla poprzednich dyrektorów oraz nauczycieli. Wspomniał, że „szkoła nigdy nie była jedynie instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce”.

Dalszą część uroczystości wypełnił program artystyczny. Uczniowie dzięki wehikułowi czasu przenieśli uczestników w przeszłość, aby mogli powspominać dawne czasy.

W swoim wystąpieniu wicestarosta Marek Bobel mówił: „...Mając świadomość, że wcześniej szkoła podstawowa, a obecnie gimnazjum nigdy nie było wyłącznie „fabryką wiedzy” dziękuję wszystkim kolejnym Dyrektorom placówki za to, że swoim Nauczycielom zawsze dodawali skrzydeł. Dziękuję Nauczycielom za niegasnący zapał w przekazywaniu wiedzy, za cierpliwość, szacunek i bezinteresowność. Wszak żaden inny zawód, tylko nauczyciel ma tę niepowtarzalną szansę na ukształtowanie młodego człowieka, wskazanie mu drogi ku przyszłości. Dyrekcji i Nauczycielom życzę wytrwałości w pracy, satysfakcji i radości z wprowadzania młodzieży w świat wiedzy i kształtowania ich postaw moralnych. Życzę jak najwięcej sukcesów w tej trudnej pracy, wychowaniu wielu absolwentów, którzy będą chlubą zarówno miasta Siemiatycze jak i Powiatu Siemiatyckiego...”. W imieniu Zarządu Powiatu przekazał szkole pamiątkowy złoty grawerton.

Akademia szkolna była niezwykle udana, o czym świadczyły gromkie brawa oraz gratulacje. Następnie wszyscy zebrani mogli spotkać się ze swoimi dawnymi kolegami i nauczycielami.

Nie obyło się bez refleksji, wzruszeń, ale i uśmiechu na widok starych fotografii. Goście dzielili się opowieściami, żartowali, opowiadali, jak potoczyły się ich losy, wspominali tych, których już nie ma….

Szanownej Jubilatce wypada życzyć kolejnych, co najmniej pięćdziesięciu, lat.

Do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu!

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.