Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

News

News zdjęcie id 547

Narodowe Święto Niepodległości - wracamy do przeszłości, by budować lepszą przyszłość

11.11.2016

To już 98 lat odkąd Polska odzyskała Niepodległość. Za nami kolejna rocznica, z okazji której mieszkańcy powiatu siemiatyckiego, władze samorządowe, przedstawiciele różnych instytucji i firm z szacunkiem celebrowali to jakże ważne państwowe święto.

Obchody Święta Niepodległości w Siemiatyczach rozpoczęły się przed południem nabożeństwem w cerkwi i mszą świętą w kościele - w intencji Ojczyzny. Pomimo kapryśnej aury, mieszkańcy licznie uczestniczyli w uroczystościach religijnych i patriotycznych.

Główne uroczystości patriotyczne odbyły się w południe przed Obeliskiem Niepodległości przy ulicy Legionów Piłsudskiego. Tam tradycyjnie w asyście orkiestry dętej odśpiewano hymn państwowy. Następnie delegacje kombatantów, przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego oraz gminnego, policjanci, strażacy itd. złożyli wieńce.

Hołd poległym za Ojczyznę oddali Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz.

Warto wspomnieć o przesłaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Święta Niepodległości ...Drodzy Rodacy! Obchodzimy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Narodowe, bo jest to święto każdego Polaka. Wszystkich nas łączy idea wolności oraz własnego państwa jako jej najlepszego gwaranta. Nazywając to święto narodowym podkreślamy też jedność z poprzednimi pokoleniami rodaków. Szczególnie z tymi, którzy żyjąc pod zaborami mieli odwagę o Niepodległej marzyć i na Jej rzecz pracować, wierząc, że zdobyta wiedza i doświadczenie spożytkowane zostaną dla dobra odrodzonej Polski. Przeżywajmy ten dzień radośnie, wspólnie, razem – pod biało-czerwonymi flagami, pod znakiem Orła Białego, podczas uroczystości patriotycznych, na koncertach i festynach, w gronie naszych bliskich. Choć okoliczności historyczne są dzisiaj zupełnie inne niż dziewięćdziesiąt osiem lat temu, nasz cel, jako narodu, pozostaje ten sam – wolna, suwerenna i nowoczesna Polska. Wracamy do przeszłości, by budować lepszą przyszłość. Zgodne świętowanie będzie znakiem tego, że potrafimy wznieść się jako naród ponad niepotrzebne podziały i spory, a także tego, że jesteśmy gotowi wychowywać kolejne pokolenia, dając przykład dojrzałej wspólnoty...”.

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.