Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22228
W sumie: 220823

News

News zdjęcie id 562

Nowe samochody dla siemiatyckiej policji i straży pożarnej

22.11.2016

Siemiatycka policja i straż pożarna wzbogaciła się o nowe samochody. W poniedziałek, 21 listopada Minister MSWiA Jarosław Zieliński wspólnie z Komendantami Wojewódzkimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, starostą Janem Zalewskim, wicestarostą Markiem Boblem oraz burmistrzami i wójtami  gmin powiatu siemiatyckiego uroczyście przekazali na ręce policjantów i strażaków trzy nowe samochody zakupione dzięki pomocy miejscowych samorządów.

Minister Jarosław Zieliński oraz szefowie podlaskich garnizonów Policji i Straży Pożarnej dziękowali funkcjonariuszom siemiatyckiej policji i straży biorącym udział w zabezpieczaniu Światowych Dni Młodzieży oraz Szczytu NATO w Warszawie.


    Przekazanie nowych radiowozów oraz podziękowania policjantom i strażakom to główne punkty uroczystości, która miała miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Udział w niej wzięli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku starszy brygadier Jarosław Wendt i przedstawiciele władz samorządowych powiatu siemiatyckiego oraz duchowieństwa. Wśród zaproszonych gości byli także uczniowie klas mundurowych z ZSR Ostrożany.


    Minister, szefowie podlaskich garnizonów Policji i Straży Pożarnej oraz Starosta i Wicestarosta Powiatu Siemiatyckiego uroczyście przekazali na ręce policjantów i strażaków trzy nowe samochody marki Kia i Hyundai. Jeden z nich trafił do Straży Pożarnej, a dwa do siemiatyckiej Policji.


Podczas uroczystości Sekretarz Stanu w MSWiA w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku oraz Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, wręczył podziękowania policjantom i strażakom, którzy brali udział w zabezpieczaniu porządku i bezpieczeństwa publicznego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz Szczytu NATO w Warszawie za ich poświęcenie, wzorową służbę oraz fachowe wykonywanie obowiązków służbowych.

 

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.