Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5304
W sumie: 22638

News

News zdjęcie id 590

Jak osiągnąć sukces w biznesie?" Niecodzienna lekcja przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Siemiatyczach

16.12.2016

14 grudnia w Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki po raz pierwszy odbyła się Otwarta Lekcja Przedsiębiorczości. Przygotowała go klasa IB z panią Bożeną Krzyżanowską. Z tej okazji wszyscy uczniowie szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej. Gościem, który zaszczycił swoją obecnością był Mieczysław Swajda przedsiębiorca i Prezes Siemiatyckiego Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych.


Dekoracją były banery reklamowe siemiatyckich firm. Bardzo dziękujemy rodzicom i wszystkim przedsiębiorcom, którzy pomogli zgromadzić reklamy firm. Były one doskonałym tłem do tematu naszej lekcji „Jak osiągnąć  sukces w biznesie?”
Lekcja rozpoczęła się prezentacją  Pani Bożeny Krzyżanowskiej mówiącej o tym, że jeżeli bardzo czegoś pragniemy, mamy determinację by to osiągnąć, wierzymy w swój sukces i dołożymy do tego ciężką pracę to osiągniemy sukces.


Oprawę muzyczną stanowiły piosenki nawiązujące do sukcesu wykonane przez Agatę Wawrzyniak z kl. IIB.
Wystąpił również przedsiębiorca, Mieczysław Swajda, który opowiedział o swoim sukcesie w biznesie oraz przekazał kilka praktycznych rad naszym uczniom. Atrakcją był film z wywiadami na temat sukcesu z uczniami, nauczycielami, Starostą Janem Zalewskim i Burmistrzem Piotrem Siniakowiczem.
Lekcja była  podzielona na cztery części, przeplatane quizami o gospodarce w których sprawdziły się  klasy pierwsze i ich wychowawcy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z ich rozwiązaniem. Rozwiązania zadań były punktowane.

Ostatni etap rywalizacji polegał na przedstawieniu przez klasy,  przygotowanego wcześniej plakatu  reklamowego z nazwą i logo firmy.  Oceny dokonało  Jury w składzie: Pani Teresa Urbańska, Pan Mieczysław Swajda i Marta Zalewska uczennica kl.III D.

Nagrodą o którą rywalizowały klasy był  tytuł  „LICEALNY LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016”.  Tytuł ten zdobyła  klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej.  
Na zakończenie organizatorzy przygotowali karteczki z dobrymi życzeniami. Wszyscy wychodząc z sali zabrali swoje motto, którym warto kierować się w życiu, by osiągnąć sukces.

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.