Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5693
W sumie: 23027

News

News zdjęcie id 594

Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych już w nowy budynku i zapleczem sportowym

21.12.2016

Od dziś uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych mieszczącego się przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Siemiatyczach będą mogli uczyć się w znacznie lepszych warunkach niż dotychczas. Bowiem oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną część segmentu "B" dotychczas użytkowanego przez siemiatyckie LO. Podczas uroczystości uczniowie placówki zaprezentowali wyjątkowe jasełka oraz wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem, podzielili prosforą i złożyli świąteczne życzenia.

W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyli: Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, Jerzy Sitarski komendant KP PSP, Maciej Wesołowski komendant KPP, Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze, Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz, Radni Powiatu Siemiatyckiego oraz zacne grono nauczycieli, dzieci i młodzieży oraz rodziców dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

Nowe pomieszczenia szkolne zostały wyświęcone przez księdza proboszcza Jerzego Cudnego i księdza proboszcza Andrzeja Jakimiuka. Codziennie naukę w Zespole Szkół Specjalnych pobiera ponad 70 uczniów. Warto wspomnieć, że szkoła posiada również swoją filię w Bacikach Średnich.

Starosta Jan Zalewski oraz Wicestarosta Marek Bobel przekazali na rzecz szkoly zestaw sprzętu sportowego oraz słodycze dla każdego dziecka.

Na wniosek dyrektora oraz Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach w tym roku Powiat Siemiatycki przekazał w trwały zarząd szkoły część gruntu oraz obiektu („segment B”) dotychczas użytkowanego przez Zespół Szkół w Siemiatyczach. Do chwili obecnej szkoła specjalna zarządzała i użytkowała na podstawie trwałego zarząd część wydzielonej działki, na której usytuowany jest „segment C”.

Potrzeba pozyskania dodatkowych pomieszczeń na potrzeby szkoły specjalnej wynikała ze zwiększającej się liczby uczniów oraz utworzenia Szkoły Specjalnej Przysposabiające do Pracy w Siemiatyczach wchodzącej w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Ze względu na specyfikę działalności placówki kształcenia specjalnego przekazany obiekt wymagał dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z wymogami technicznymi i przepisami budowlanymi.

 

W wyniku prowadzonej modernizacji szkoła powiększyła się o dodatkowe sale edukacyjno - terapeutyczne, większą salę gimnastyczną, gabinet pielęgnacyjno- pielęgniarski, pracownię gospodarstwa domowego, gabinety z przeznaczeni do rewalidacji indywidualnej (m.in. terapii metoda Warnkego, dogoterapii, fizjoterapii, terapii z psychologiem), pomieszczenie przeznaczone na bibliotekę i pokój nauczycielski.

Wykonawcą prac modernizacyjnych było Przedsiębiorstwo Budowlano - Drogowe i Projektowe „Rob-Stan” - Stanisław Kocięba.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy pani Dyrektor, nauczycielom,
innym pracownikom szkoły
oraz wszystkim uczniom i ich rodzicom
smacznych pierników,
pięknej, kolorowej choinki,
wielu cudownych prezentów,
a przede wszystkim ciepła rodzinnego!
 

 

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.