Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 31528
W sumie: 108457

News

News zdjęcie id 604

Siemiatyccy strażacy dostaną nowy sprzęt!

30.12.2016

Koniec roku przynosi kolejną dobrą wiadomość dla Powiatu Siemiatyckiego. Bowiem w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych” w skrócie DAR realizowanego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Dzięki pozyskaniu przez Komendę Główną PSP unijnych środków w 2017 roku do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach trafi nowoczesny, automatyczny Agregat Prądotwórczy o mocy min. 100 kVA, który będzie przewożony na przyczepie. Nowy sprzęt przyczyni się do poprawy jakości i skuteczności działań ratowniczych co przełoży się na zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi oraz ochronę środowiska naturalnego w Powiecie Siemiatyckim. Nie od dziś wiadomo, że na Strażaków można zawsze liczyć.

Terenem działania Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach jest obszar powiatu siemiatyckiego obejmujący miasto Siemiatycze oraz gminy: Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec Stacja, Perlejewo i Siemiatycze.

Umowę ze strony NFOŚ podpisał Roman Wójcik, natomiast ze strony Państwowej Straży Pożarnej umowę podpisał komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski

Beneficjentem projektu jest KG PSP. Komendy Wojewódzkie PSP są podmiotami upoważnionymi do ponoszenia wydatków kwalifikowanych, będą prowadziły postępowania przetargowe, występowały o środki, dokonywały płatności oraz odbierały zakupiony sprzęt.

Nie jest to pierwsze wsparcie NFOŚiGW dla strażaków. W latach 2005-2016 Narodowy Fundusz udzielił już dofinansowania dla państwowej i ochotniczych straży pożarnych na kwotę prawie 150 mln zł. Dofinansowany został zakup 484 lekkich, średnich i ciężkich samochodów. Dodatkowo wsparcie NFOŚiGW umożliwiło zakup, budowę lub wyposażenie 14 stacjonarnych lub mobilnych komór dymowych oraz zakup innego specjalistycznego sprzętu ratowniczego (np. pojazd gąsiennicowy, quady, kontenery proszkowe, wężowe, węże pożarnicze, ubrania ochronne, pompy specjalistyczne itd.).

Przekazywanie środków finansowych NFOŚiGW na dofinansowanie wyposażenia straży pożarnej odbywa się na podstawie porozumienia dwóch ministrów: środowiska oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Jednostki PSP i OSP, które otrzymują dofinansowanie z NFOŚiGW na zakup specjalistycznego sprzętu, są częścią lub wspierają Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG). Jest to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mająca na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia i środowiska naturalnego, a także prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.


 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.