Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9240
W sumie: 163445

News

News zdjęcie id 623

Umowa między siemiatyckim szpitalem a siedleckim uniwersytetem podpisana

18.01.2017

W Pałacu Ogińskich siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia o współpracy pomiędzy Uczelnią, a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach.

Porozumienie podpisali: rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk, dyrektor SPZOZ w Siemiatyczach Andrzej Szewczuk oraz zastępca dyrektora do spraw medycznych Lech Hackiewicz. W uroczystości uczestniczyli Profesorowie UPH, Wicestarosta Siemiatycki Marek Bobel, Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski oraz przedstawiciele mediów.

W ramach porozumienia Uczelnia zobowiązuje się m.in. do okazywania merytorycznego wsparcia szpitalowi, przeprowadzania badań i ekspertyz; uczestniczenia w konsultacjach; udzielania pomocy w organizacji spotkań informacyjnych, promocyjnych, szkoleń oraz nawiązywaniu kontaktów z przedstawicielami nauki. Natomiast SP ZOZ między innymi będzie współdziałał w organizowanych przez Uniwersytet przedsięwzięciach, konferencjach naukowych, seminariach itp.; opiniował przedłożone projekty programów studiów i innych form kształcenia; udzielał wsparcia w pozyskiwaniu środków finansowych na organizację wspólnych przedsięwzięć. Szpital umożliwi również odbywanie przez studentów UPH praktyk.

- Podpisujemy umowę, która podniesie poziom kształcenia naszych studentów. Jest to kolejny krok do współpracy z placówkami medycznymi, ponieważ nasz uniwersytet chce się rozwijać w zakresie kierunków okołomedycznych. Umowa pozwala na rozwinięcie Instytutu Nauk o Zdrowiu – mówiła rektor Tamara Zacharuk - Baro ważne jest to, że studenci właśnie tego instytutu będą mogli odbywać praktyki w siemiatyckim szpitalu. Jest to bardzo dobre, gdyż wielu studentów utożsamia się ze swoim miejsce zamieszkania i po ukończeniu studiów zamierza powrócić do swoich miasteczek i wsi. Jesteśmy przekonani, że będziemy wspólnie pozyskiwać środki na badania naukowe i poprawę organizacji pracy. Liczymy też na to, że włączycie się Państwo w organizację wspólnych konferencji naukowych. Chcemy by ta umowa przyniosła wymierne owoce, a nie tylko była zwykłym podpisaniem porozumienia pomiędzy naszymi jednostkami.

- Pracownicy SP ZOZ Siemiatycze systematycznie podnoszą kwalifikacje i uprawnienia. Obecnie przyszedł czas na współpracę z uniwersytetem, na połączenie praktyki i doświadczenia pracy z pacjentem – mówił Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze. - Cieszymy się z faktu, że studenci UPH będą odbywać praktyki w naszej placówce. W niedalekiej przyszłości w naszym zakładzie będziemy potrzebować dobrze wykwalifikowanych pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunek medycznych itd. Szczególnie duże zapotrzebowanie będzie na pielęgniarki, których coraz bardziej brakuje w naszym regionie i kraju. Każdy z pracowników naukowych, czy studentów UPH będzie u nas zawsze mile widzianym gościem.

- Nasz siemiatycki szpital staramy się ciągle modernizować – mówił wicestarosta Marek Bobel. - W ciągu najbliższych lat planujemy przeprowadzić kolejne inwestycje, które pozwolą dostosować szpital do wymagań stawianych przez Ministerstwo Zdrowia i UE. Liczymy na pozyskanie do szpitala dobrze wykształconej kadry, a szczególnie pielęgniarek. Wierzę głeboko w to, że podpisana umowa dla obu stron przyniesie wymierne korzyści.

Na mocy porozumienia Uniwersytet zobowiązuje się w szczególności do:

1) udzielania merytorycznego wsparcia SPZOZ, w ramach posiadanych przez Uniwersytet możliwości i środków;

2) przeprowadzania badań i ekspertyz;

3) udziału w konsultacjach;

4) udzielania pomocy SP ZOZ:

- w organizacji spotkań informacyjnych, promocyjnych i szkoleń;

- w nawiązywaniu kontaktów z przedstawicielami nauki;

- organizacyjnej i dydaktycznej w zakresie podnoszenia kwalifikacji przez pracowników SPZOZ.

Natomiast SP ZOZ Siemiatycze zobowiązuje się w szczególności do:

1) współdziałania w organizowanych przez Uniwersytet przedsięwzięciach, konferencjach naukowych, seminariach itp.;

2) opiniowania, przedłożonych przez Uniwersytet, projektów programów studiów i innych form kształcenia;

3) udzielania wsparcia w pozyskiwaniu środków finansowych na organizację wspólnych przedsięwzięć.

SP ZOZ umożliwi również odbywanie przez studentów Uniwersytetu praktyk studenckich w SP ZOZ. Liczba praktykantów, terminy praktyk oraz zakres prac wykonywanych przez studentów zostaną określone w odrębnie zawieranych umowach.

Na koordynatorów, odpowiedzialnych za realizację postanowień wyznaczono:

  1. ze strony Uniwersytetu: dr hab. Anna Charuta prorektor do spraw studiów, prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska, dziekan Wydziału Przyrodniczego 

  2. ze strony SPZOZ: dyrektor Andrzej Szewczuk, dr n. med. Lech Hackiewicz zastępca dyrektora do spraw medycznych

http://www.inoz.uph.edu.pl/pl/

http://www.uph.edu.pl/studenci/aktualnosci/3815-ratownictwo-medyczne-nowy-kierunek-w-uniwersytecie-przyrodniczo-humanistycznym-w-siedlcach

 

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.