Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2651
W sumie: 243343

News

News zdjęcie id 700

oWOCNA WIZYTA MARSZAŁKA Województwa w powiecie siemiatyckim

20.03.2017

W poniedziałek, 20 marca na zaproszenie Starosty Siemiatyckiego Jana Zalewskiego, w powiecie siemiatyckim gościł Marszałek Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski. Wizyta w powiecie miała charakter gospodarczy. Dotyczyła między innymi zrealizowanych inwestycji przy wsparciu samorządu województwa i środków unijnych oraz przedsięwzięć planowanych przez powiat do realizacji.

Na początku starosta przedstawił gościowi krótką charakterystykę siemiatyckiej przedsiębiorczości. Wspomniał, iż wśród firm w naszym powiecie najliczniejszą grupą są nieduże firmy produkcyjne i usługowe.

Kolejnym punktem była wizyta w siemiatyckiej mleczarni "Polser" oraz "Pater Firmie". Była to doskonała okazja do rozmowy na temat problemów z jakimi się borykają lokalni przedsiębiorcy. Samorząd województwa przy wsparciu między innymi środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzkiego Podlaskiego stara się wesprzeć przedsiębiorczość.

Marszałek poinformowal iż jednym z priorytetów jest wsparcie przedsiębiorstw, szczególnie tych realizujących inwestycje innowacyjne, a także promowanie inwestycji przedsiębiorstw w badania i unowocześnianie produkcji. Marszałek Jerzy Leszczyński podziękował staroście za umożliwienie spotkania z lokalnym biznesem.

Powiem szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju mleczarni "Polser"  oraz "Pater Firmy"  – mówił Marszałek Jerzy Leszczyński.

Marszałek spotkał się również z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu siemiatyckiego. Podczas spotkania omówiono kwestie dotyczące realizacji projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-20 z uwzględnieniem obszarów, do których aplikuje Powiat Siemiatycki oraz poszczególne gminy.

Marszałek Jerzy Leszczyński mówił iż samorząd wojewódzki lobbuje za tym, by droga S19 była wpisana do korytarzy europejskich TEN-T, bo to oznacza możliwość korzystania z dodatkowych funduszy. Marszałek poinformował iż wkrótce rozpocznie się modernizacja drogi wojewódzkiej 690 na odcinku  Ostrożany – Ciechanowiec. Koszt inwestycji to blisko 80 milionów złotych. W tym roku rozpocznie się również remont drogi wojewódzkiej Drohiczyn-Dziadkowice (przypomnijmy iż od 1 stycznia 2017 r. drogę Drohiczyn – Dziadkowice, administrowaną przez Powiat Siemiatycki, przejął Samorząd Województwa Podlaskiego. Z powiatowej droga ta stala się wojewódzką). Bedą remontowane kilkukilometrowe odcinki tej drogi od strony Dziadkowic i Drohiczyna. Samorządowcy z terenu powiatu przedstawili również swoje problemy i oczekiwania oraz podziękowali Marszałkowi za dotychczasową współpracę.

Marszałek Jerzy Leszczyński przyznał, że jest bardzo zadowolony z wizyty w powiecie siemiatyckim. - Zawsze z Waszym samorządem współpracowało mi się bardzo dobrze i widzę, że przyszłość również rysuje się w dobrej perspektywie – dodał.

Marszałek odwiedził też siemiatycki szpital. Zobaczył zmodernizowaną przychodnię przy ulicy 11 Listopada oraz zapoznał się z potrzebami inwestycyjnymi jednostki.

W świetlicy wiejskiej w Kłopotach Bujnach Marszałek Jerzy Leszczyński spotkał się z mieszkańcami wsi Kłopoty Stanisławy i Kłopoty Bujny. Marszałkowki towarzyszył Józef Sulima dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, który poinfomował iż jeszcze w tym roku rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej przebiegającej przez wieś Kłopoty Stanisławy.

- Chciałbym podziękować staroście Janowi Zalewskiemu za przygotowanie całej wizyty i możliwość porozmawiania z przedsiębiorcami oraz samorządowcami powiatu siemiatyckiego – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.